A böjti récét választották meg az év madarának
Véget ért a lakossági szavazás a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) honlapján: 2025-ben a böjti réce viseli majd az Év madara címet Magyarországon.
Véget ért a lakossági szavazás a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) honlapján: 2025-ben a böjti réce viseli majd az Év madara címet Magyarországon.
A vadkacsák éppen ahhoz az élőhelytípushoz kötődnek, amit különösen érzékenyen érint a klímaváltozás, a nem megfelelő gazdálkodás és a területhasznosítás.
Idén ötvenéves a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, és erre az évre kiemelkedő természeti értékünket választották az év madarául.
Idén is bárki szavazhatott a következő Év Madarára, így összesen 14 644 voks érkezett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület kampánya idén a vizes élőhely egyik legjellemzőbb és legfontosabb élőhelyére, a parti nádasok fontosságára és védelmére hívja fel a figyelmet. A szavazás elindult, mi pedig mutatjuk az idei jelölteket.
Majdnem a szavazatok felét vitte az uráli bagollyal és a füleskuvikkal szemben.
A kitüntető címért idén három bagolyfaj száll versenybe, melyek mindegyikét veszélyezteti a nem fenntartható módon folytatott erdőgazdálkodás és mezőgazdaság. A jelöltekre már lehet szavazni, az eredményt a jövő év első napján hirdetik ki.
Lezárult az internetes szavazás: 2019-ben a gólyatöcs lesz az Év Madara. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület ezért ennek a madárnak, illetve élőhelyvédelmi lehetőségeinek bemutatásával foglalkozik kiemelten a jövő évben.
Elindult az év egyik legfontosabb madárügyi szavazása a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület honlapján. Idén három hosszú csőrű szurka-piszka madárfaj közül választhatsz: a gólyatöcs, a gulipán és a nagy póling.
Lezárult az internetes szavazás: 2017-ben a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tengelicre fókuszál.
Magyarország madárfaunájának egyik legértékesebb képviselője a visszafogott színezetű, rejtőzködő életmódú, a nászidőszakot leszámítva alapvetően csendes, hangját alig hallató haris. Jövője veszélyben forog.
Lezárult az MME internetes szavazása 2016 év madaráról. A győztes a legkevésbé esélyesnek tartott haris lett, ezért az egyesület a jövő évben ennek a madárnak, illetve élőhelyének védelmével foglalkozik kiemelten.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-óta választja vagy szavaztatja meg az év madarát. 2016-ra három láthatatlan tyúk: a fürj, a haris és az ugartyúk közül választhatnak az emberek az egyesület honlapján, 2015. július 27-e 12 óráig.
Az internetes szavazáson a fekete rigó és a vörösbegy előtt már harmadik alkalommal választottuk ezt a fajt az év madarának.
Most eldönthetitek, hogy 2015-ben a vörösbegy, a fekete rigó vagy a búbosbanka legyen-e az év madara.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület 2014-ben ünnepli megalakulásának 40. évfordulóját. Az Egyesület vezetése ezért úgy döntött, hogy az elmúlt két év gyakorlatával szemben, amikor a lakosság szavazhatott a következő év madaráról, az ünnepi évben szervezetük jelképe, a túzok legyen ez a faj.