Veszélyes fákat vágnak ki Dobogókő környékén
Forgalomra veszélyes fákat vágnak ki a jövő héttől a Dobogókői úton, emiatt egy-másfél hónapon át forgalomkorlátozásra kell számítani.
Forgalomra veszélyes fákat vágnak ki a jövő héttől a Dobogókői úton, emiatt egy-másfél hónapon át forgalomkorlátozásra kell számítani.
A természetvédők ragaszkodtak az erdők természetes megújulásához, de a hatóság elrendelte az összes megbetegedett fa kivágását, ami nagy területet érint.
Az elmúlt években sajnos általánossá váló gyakorlat védett állatfajok, köztük gerincesek tömeges sérülését és halálát okozza.
A nagy port kavart kormányrendelet kapcsán kerestük meg az Agrárminisztérium államtitkárát, hogy mire számíthatunk a gyakorlatban.
Idén tavasszal már több fészekaljnyi fióka került be a kőszegi madárvédelmi mentőközpontba, mert kivágták a nekik otthont adó fákat, cserjéket. Hiába az ezerszer elmondott üzenet, még mindig vannak olyanok, akik fészkelési időszakban állnak neki fát vágni és cserjét irtani.
Az elmúlt napokban két olyan eset is történt, amely felborzolta a kedélyeket. Az ország két pontján is fákat vágtak ki, május elején, a fészkelési időszak kellős közepén, amikor a növények és az állatok életük legaktívabb időszakát élik. Miért történnek újra és újra hasonló esetek?
Tiszaug gyönyörű fekvésű alföldi falu, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megye határán. Egyik oldalról a Tisza, a másikról annak holtága öleli. A Tiszát övező galériaerdő néhol egészen vadregényes, hatalmas nyárfákkal és a fátyolként aláhulló vadszőlővel. Január közepén épp egy ilyen erdőrészleteket vágtak ki. A miértekre kerestük a választ.
Az év első három hónapjában, még a költési időszak előtt el kellene végezni ezeket a tevékenységeket, hogy ne kerüljenek veszélybe az állatok.
Felesleges és káros, szakmailag igazolhatatlan, emellett törvénybe is ütközik a rosszkor és rosszul végzett fa- és bokorkivágás, amely védett állatfajok, köztük gerincesek tömeges sérülését és kínhalálát okozza.