Vaddisznókra támadó farkasfalkát rögzített egy erdélyi vadkamera
Az esetet a kamera Havasrekettye (Răchiţele) közelében vette fel, ami a Pádis-fennsík „szomszédjában", a Vlegyásza hegység lejtőin található.
Az esetet a kamera Havasrekettye (Răchiţele) közelében vette fel, ami a Pádis-fennsík „szomszédjában", a Vlegyásza hegység lejtőin található.
A tél az élővilág számára a túlélés egyik legnehezebb időszaka. A táplálékforrások beszűkülése mellett a csökkenő hőmérséklet, a rövidebb nappalok és a hóval borított táj is komoly megpróbáltatásokat okoz az állatoknak. A ragadozók számára különösen nehéz a zsákmány felkutatása és elejtése, miközben saját testhőmérsékletüket is fenn kell tartaniuk. Ezekre a nehézségekre az állatok különféle, jól bevált stratégiákkal alkalmazkodtak.
Szeptemberben derült ki, hogy már május óta nincs letartóztatásban a svájci jeladós farkas lelövéséért felelős két vadász, hanem bűnügyi felügyelet alatt állnak. Másfél év után a nyomozást lezárták, az ügy az Encsi Járási Ügyészséghez került vádemelés céljából.
Az Európai Unió kezdeményezésére a farkasok nemzetközi védettségi szintjének visszasorolásáról döntött a Berni Egyezmény Állandó Bizottsága, ennek értelmében a fokozottan védett faj ezután védett, de vadászható faj lenne.
Mostanában került napvilágra a hír, hogy a tavaly Svájctól hazánkig vándorló jeladós farkas lelövéséért felelős két vadász már nincs börtönben, hanem bűnügyi felügyelet alatt állnak. Az ügyben továbbra is folyik a nyomozás.
Ulán és Bajir 13 évesek múltak idén, gondozóik és a közönség is gyászolja a bundás négylábúakat.
Burgenlandban, a Kőszegtől 25 km-re fekvő Draßmarkt külterületén egy vadkamera készített felvételeket a farkasról. A fiatal állat valószínűleg új falkát keres.
Ezúttal két nagyragadozót kapott lencsevégre az egyik kihelyezett vadkamera.
A felvétel tanúsága szerint az állat nem ijedt meg az autót látva, kíváncsian nézegetett, csak erős hanghatásokkal bírták távozásra. A videó Mátraalmás és Galyatető közötti útszakaszon készült.
Ám ez is csak az ottani kutyatartási szokásoknak köszönhető.
Farkas jött szembe egy helyi sportvadásszal az ácsi erdő szélén. Az állat nyulat, majd őzeket hajtott, de a vadász jelenléte se zavarta különösen.
Gyakran használt erdős területeken és a városi utcákon is konfliktus nélkül, észrevétlenül mozgott a farkas. A Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság (DINPI) most nyilvánosságra hozta a részletes útvonalat.
Egy német szürke farkas Spanyolország északkeleti részébe vezető útját követték nyomon kutatók, akik szerint ez volt az eddigi leghosszabb dokumentált út, amelyet a faj egy példánya megtett.
Egy rendőrségi rajtaütés után derült ki, hogy a jeladós farkas kilövése csak a jéghegy csúcsa lehetett, és már évek óta irtják a farkasokat Magyarországon.
Eddig a farkas veszélyeztetett fajnak számított Európában, egyesek szerint most a farkasok jelenthetnek veszélyt.
Újabb fontos részletek derültek ki az áprilisban lelőtt svájci farkas jeladójának megtalálásáról.
Természetkárosítás bűntette miatt nyomoz a rendőrség a svájci farkas kilövője ellen.
Elhagyta Nógrádot, de előtte elhaladt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kameracsapdái előtt a Svájcból hozzánk csatangoló farkas.
Átúszta a Dunát, és már Észak-Magyarországon jár a Svájcból indult, jeladóval ellátott farkas.
A természetvédelmi őrszolgálat folyamatosan figyeli a messziről érkezett vándor mozgását, aki a jeladó adatai szerint jól érzi magát nálunk.