Tudtad, hogy mi az a Miyawaki-minierdő?
És azt, hogy mennyire hasznos lehet a nagyvárosok számára a globális éghajlatváltozás negatív hatásaihoz való alkalmazkodásban?
És azt, hogy mennyire hasznos lehet a nagyvárosok számára a globális éghajlatváltozás negatív hatásaihoz való alkalmazkodásban?
Az Őrségben tavasszal ültetett gyümölcsfák nem csupán gyönyörűek lesznek virágzáskor, de táplálékul szolgálhatnak számos erdei élőlénynek.
Ez a nyár is megmutatja még a legszkeptikusabbak számára is, hogy a klímaváltozás nem a távoli jövőben érkezik majd, hanem már nagyon is itt van. A nagyvárosokban különösen érezhető mindez, épp ezért, ha szeretnénk, hogy a magunk köré emelt betondzsungelek továbbra is élhetők maradjanak, komoly változásokra van szükség. És sok-sok városi fára.
A facsemeték elültetése mellett több száz hektáron végzett erdőmegújítási munkálatokat is idén a Pilisi Parkerdő Zrt.
A turizmus hatásait igyekeznek kompenzálni Orfűn faültetéssel, októberben egy nagyobb ültetési akció is lesz.
Világszerte egyre népszerűbbek a faültetési mozgalmak, amelyek révén bárki bekapcsolódhat a klímaváltozás elleni küzdelembe. Hogyan segítenek a fák, és miért nem lehet bárhová bármit ültetni? Többek között ezekről a kérdésekről is beszélgettünk dr. Aszalós Réka erdőökológussal, aki maga is önkéntes szakértőként segíti az egyik hazai faültetési mozgalmat
Jane Goodall faültetési akciójával – melynek neve „Trees for Jane”, azaz Fák Jane-nek – az ENSZ ökoszisztéma-helyreállítási törekvéséhez csatlakozott. A közös cél, hogy 2030-ra egy billió új fát ültessenek a Földön.
Világszerte egyre népszerűbbek a faültetési mozgalmak, amelyek révén bárki bekapcsolódhat a klímaváltozás elleni küzdelembe. Hogyan segítenek a fák, és miért nem lehet bárhová bármit ültetni? Többek között ezekről a kérdésekről is beszélgettünk szakértőnkkel a Turista Magazin szeptemberi számában.
Az ohati világviszonylatban is különleges erdő. Ez a szikitölgyes-maradvány egyike azon kevés ilyen erdőtársulásoknak, ahol az erdőssztyepp-jelleg szikes talajadottságok hatásának van kitéve. Természetvédelem szempontjából igazi „szentély”, amelynek faállománya a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársainak köszönhetően most megújul.
Kedveli a makkot, de nem disznó. Őrködik, de nem rendőr. Fát ültet, és nem erdész. Mi az?
A Körös–Maros Nemzeti Park Igazgatóság kiemelt figyelmet fordít az ártéri erdők őshonos jellegének megőrzésére, ezért tízezer facsemetével gazdagították az erdőterületeiket.
Az elmúlt időszakban világszerte egyre több faültetési mozgalom indult, nem kisebb célkitűzésekkel, mint hogy rövid idő alatt 10, 20 vagy akár 100 millió fát ültessenek. Reálisak ezek a célkitűzések? Egyáltalán megmenthetjük a jövőt faültetéssel?
A világ leghíresebb főemlőskutatója, az ENSZ békenagykövete a nyár legforróbb napjain látogatott Budapestre, hogy beszédet mondjon a Szigeten, majd gyerekekkel ültessen fákat a Sas-hegyen. Ez utóbbi eseményen találkoztunk vele.
A klímaváltozás elleni harc szellemében világszerte egyre több helyen indulnak faültetési akciók. Etiópiában egyetlen nap alatt rekordot döntöttek, nálunk civil kezdeményezésre ősszel terveznek országos ültetést.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai a legtöbb fát a Hármas-Körös árterének gyomaendrődi, illetve a Kunszentmárton és Öcsöd közötti szakaszán, összesen tizenegy erdőrészletben ültették el.
A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területén már zajlanak az erdősítési munkálatok. A lombhullást követően a kora tavaszi időszakig 70 hektáron, csaknem 350 ezer darab, őshonos fajokból álló facsemetét ültet a Tisza-völgyében és a Homokhátságon a nemzetipark-igazgatóság.
Nyíregyházi diákok és családtagjaik egy nap alatt 150 facsemetét ültettek el az erdészek segítségével a Sóstói-erdőben.
Tavaly te is sokat hallhattál a decemberi jégkárról, amely megtizedelte a hazai erdőket, ám a katasztrófa példaértékű társadalmi szolidaritást eredményezett. Az S. O. S. - Bajban az erdő! kampány sikerének köszönhetően az Országos Erdészeti Egyesület most 45 millió forintot tud szétosztani az érintett erdőgazdálkodóknak.
Megkezdődött a Fatestvér elnevezésű program. Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala által kezdeményezett országos projekt célja, hogy minden magyar gyerek születésekor ültessenek egy fát, így évente 90 ezer facsemetével lehetne gazdagítani a magyarországi zöldterületeket.
Ha nevezel az Alfatours túráira 2015. október 31-ig, nemcsak egy kellemes élménnyel gazdagodhatsz, de száz forinttal támogathatod a faültetést a Pilisi Parkerdő Zrt. működési területén.