
Bajba került gólyákat mentettek
Pásztón egy kazánkéményhez kellett felmászni egy sérült gólyához, Hajdúnánáson pedig középfeszültségű vezeték okozhatott problémát két fehér gólyának.
Pásztón egy kazánkéményhez kellett felmászni egy sérült gólyához, Hajdúnánáson pedig középfeszültségű vezeték okozhatott problémát két fehér gólyának.
Alig hitt a szemének a természetvédelmi őr, amikor felpillantott a gólyafészekre. Olyan látványban volt része, amihez foghatót eddig még aligha láttak Magyarországon. Videó is készült róla. Mutatjuk.
A legújabb poroszlói fészekkamerának köszönhetően indul a gólyashow a Tisza-tónál is. Összeállításunkban mutatunk még pár bekamerázott hazai fészket, ahol élőben, nap mint nap belenézhetünk a visszatérő fehér gólyák életébe, akár éjszaka is.
Bő egy hét telt el a gólyalány, Szofi hazaérkezése óta szárnyaszegett párjához, és máris lerakta az első tojását. Azóta kétnaponta tojik egyet, várhatóan szombaton folytatja.
Március 8-án kezdte közvetítését a kocséri webkamera, másnap már meg is érkezett Afrikából a gólyapár egyik tagja.
Orosházán landolt az idén elsőként visszaérkezett fehér gólya.
A kőszegi Chernel-kertben felnevelt fehér gólyát Spanyolország délnyugati részén azonosították. Többszörös rekordert tisztelhetünk benne.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) közleménye arra hívja fel a figyelmet, hogy a nálunk áttelelő fehér gólyák alapvetően nem szorulnak emberi segítségre, etetésre, befogásuk és meleg helyen történő átteleltetésük teljesen felesleges.
Egyik legkedvesebb madarunk a fehér gólya, amelynek vándorlása ráadásul kötődik nemzeti ünnepeinkhez is. A gólyák ugyanis hagyományosan március 15. körül érkeznek hozzánk, és augusztus 20. körül indulnak el telelőhelyeikre.
Több mint ezeregyszáz fiókát neveltek fel a fehérgólya-szülők Békés vármegyében, a legtöbb gólyapár Békéscsabán költött.
Itt a 15. országos fehérgólya-felmérés, és ennek örömére bárki beküldheti a megfigyeléseit a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek.
A mályi madármentők és a BirdMania minden erejével azon van, hogy – több más állat mellett – megmentse az ország árva gólyafiókáit, melyek többsége áramütés miatt marad szülők nélkül.
Javában zajlik a költési időszak a gólyáknál, és a bekamerázott fészkeknek köszönhetően élőben nézhetjük a fiókák világra jöttét, majd cseperedését. Mutatunk néhányat, amelyeket érdemes követni.
Hull a hó a gólyafészekre. Noha nem néz ki jól, hogy a madár egy behavazott fészekben kotlik a tojásain, de a gólyákat nem kell félteni, ezt a hidegebb időszakot is átvészelik. Amíg van mit enniük, nincs ok aggodalomra.
Újabb fejezet a dömösi gólyapár regényes életében: április 2-án megjelent az első tojás a fészekben.
A szárnyaszegett madárhoz hat éve mindig visszatér afrikai vándorútjáról Szofi, a gólyalány, akivel minden évben közös fiókákat nevelnek. Most azonban úgy tűnik, Macusnak megtetszett valaki más.
Webkamera segítségével 24 órás élő adásban követheted a hosszú útjáról visszatért kocséri gólya mindennapjait, aki épp a fészkét rendezgeti.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felmérése szerint az utóbbi évek csökkenése megállt, most ismét nő a fehér gólyák száma.
A gólyáiról híres településen február 20-án landolt az idén elsőként visszaérkező gólya.
Egy mentőközpontban nevelték fel, majd a török határ közelében szabadon engedték, de ő nem arra indult, mint a társai. Magyarországon kötött ki.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.