Látványos medúzák „úsztak” a hétvégi égbolton
Szombaton és vasárnap is medúzára emlékeztető felhők jelentek meg országszerte, melyek különleges látványt nyújtottak az égbolton.
Szombaton és vasárnap is medúzára emlékeztető felhők jelentek meg országszerte, melyek különleges látványt nyújtottak az égbolton.
Amikor az eget kémleljük, időnként olyan elképesztő formájú felhőket is láthatunk, amelyekről nehezen hisszük el, hogy nem csak felfestették őket az égre. A természet – valamilyen furcsa módon – képes a már megszokott felhőtípusokon és felhőfajokon túl, a nem szokványos légköri helyzeteknek köszönhetően egészen speciális alakú felhőket is létrehozni.
Az év első napján minden feltétel adott volt a látványos görgőfelhők kialakulásához.
Egészen elképesztő formájú felhőkben lehetett gyönyörködni a Magas-Tátra felett.
Kutatók Japán két szent hegye, a Fuji, illetve az Ōyama-hegy körüli felhőkben találtak különféle polimereket és gumiszármazékokat. A tudósok szerint ezek a mikroműanyagok befolyásolhatják a felhőképződést, ezáltal pedig a klímaváltozást is fokozhatják.
Pamacsos, sugaras, hullámos formák, lencsefelhők és Kelvin–Helmholtz felhők jelentek meg a közeledő melegfront miatt.
Nem akármilyen felhőformák tarkították az eget a Zala megyei Söjtör község felett.
A ritkaságnak számító jelenség hátterében egy láncreakciószerűen terjedő kikristályosodás áll.
A napokban 60 kilométer széles görgőfelhő vonult végig az égbolton Békéscsaba-Hódmezővásárhely vonalon. A jelenség - bár félelmetesnek tűnik - ilyen formájában nem veszélyes.
Lesd meg az intenzív esőt hozó peremfelhős zivatart a Prédikálószékről, ahogy elterül a táj felett.
Bámulatos látványt szolgáltattak az éjszakai világító felhők.
Közösségi oldalunkon „A nap fotója” rovatunkban naponta bemutatunk egyet az általatok küldött legjobb képekből. Május végén is készítettünk egy összeállítást a beérkezett fotókból.
Az Időkép felvételein látványos felhőtáncot láthatunk, és azt is elcsíphetjük, a hogy a hidegfronti felhők átveszik az uralmat.
A különleges jelenségnek hétfő reggel lehettek szemtanúi azok, akik a Magas-Tátra környékén jártak.
A furcsa alakú felhő valószínűleg egy domborzati akadály hatására formálódott ilyenné.
Érdekes látványban lehetett része annak, aki az ország északkeleti részén lakik, és reggel felnézett az égre.
Ritka felhőtípust, az ún. undulatus asperatus vonulását láthatták ma reggel az országban több helyen. Habár a látvány félelmetes, ezt a jelenséget általában nem kísérik viharok, és viszonylag gyorsan el is oszlik. Addig viszont igazán látványos, már-már apokaliptikus hangulatot áraszt.
Tegnap délután posztolták ki a Facebook-oldalukra az érdekes képet a magyar tengerrel és az arra erősen hajazó zivatarlánccal.
Az eddigi leglátványosabb, Magyarországról is jól megfigyelhető világító felhők jelentek meg az égen június 21-én este. Sokan képeken és videókon rögzítették a nem mindennapi jelenséget, ezeket mutatjuk most be nektek. Annak is utánajártunk, vajon mi is ez a jelenség, és van-e összefüggés az egyre intenzívebb megjelenésük és a globális klímaváltozás között.
Ritka Undulatus asperatus felhőket sikerült lencsevégre kapni többek között Esztergom felett január 31-én. Már évek óta kutatják őket a tudósok, de még nem fejtették meg, pontosan hogyan alakulnak ki.