Erdei ösvények, melyek tavasszal a leglátványosabbak
A nemzetipark-igazgatóságok munkatársai ezúttal olyan kevésbé ismert kiránduló célpontokat, ösvényeket ajánlanak nekünk, amelyek márciusban talán a legszebbek, mégse tudunk róluk.
A nemzetipark-igazgatóságok munkatársai ezúttal olyan kevésbé ismert kiránduló célpontokat, ösvényeket ajánlanak nekünk, amelyek márciusban talán a legszebbek, mégse tudunk róluk.
Nemzeti parkos munkatársak önkéntesekkel összefogva puszta kézzel, göller ollóval és aprítóval tisztították meg a fokozottan védett orchideafaj élőhelyét a Harkai-kúpon.
Gumicsizmát húztunk, és megnéztük a tőzikevirágzás tetőzését a Csáfordjánosfa határában vezető tanösvényen.
Kész minihorror, ahogy a hangyafarkas lárvája lecsap az áldozataira. A Gönyűi-homokvidékről készülő természetfilm egy újabb, 1 perces izgalmas részletébe nézhetünk bele.
Neve alapján akár sütemény is lehetne, de nem, nem az. Szára spirál alakban csavarodik, innen kapta tudományos, latin nevét. Parányi kis virágait, pedig mintha láthatatlan kezek kristálycukorral hintették volna be. Általában szeptember elején nyílik. Melyik lehet ez a kecses növényünk?
Jeladóval szerelték fel őket, hogy nyomon tudják követni a mozgásukat.
A Gönyűi-homokvidék kiemelt értékei a partifecskék és gyurgyalagok, előbbieket leshetjük meg a most megjelent kisfilmben.
A Gönyűi-homokvidéket bemutató kisfilmsorozat újabb érdekes részletébe nézhetünk bele a Fertő–Hanság Nemzeti Park Igazgatóság jóvoltából. A legfrissebb előzetesben egy hazánkban elterjedt, de ritkán látható kétéltűfaj mutatkozik be.
Novemberben találták a súlyosan sérült parlagi sast az osztrák Wallernben, a határ mellett. Már szakértői vélemény is alátámasztja, hogy bűncselekmény történt.
A napokban a Győr-Moson-Sopron megyei Halászinál bukkant fel egy barátságos példány, amit azonmód megkínáltak elemózsiával. Sajnos ez nem jó ötlet, a nutria ugyanis sok kárt okoz.
Nem meglepő, ha a címben említett hely nevével nem találkoztál ezelőtt, mert még a közvetlen közelében élők, a győriek sem mind ismerik. A homokvidéket alapvetően katonai gyakorlótérként használják, de egy része egy projekt keretén belül hamarosan a nagyközönség számára is látogatható lesz.
Itt a különleges vidékről készülő természetfilm ízelítősorozatának negyedik része.
Fennmaradása teljes mértékben a kornistárnics nevű növényhez és a hangyákhoz kötött, nem csoda, hogy most veszélyeztetett helyzetben van.
Már sejtették, hogy megtelepedett, de eddig még nem került kézre tavi denevér a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén, egészen mostanáig.
Az eredetileg Dél-Amerikából származó hódpatkányból csak az elmúlt hetekben 13-at számoltak a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban.
A leánykökörcsin sokunk kedvenc tavaszi virága, de sajnos jó pár veszély leselkedik rá, ami majdnem mind az embereknek köszönhető.
Utoljára 1934-ben találtak belőle a Kisalföldön, most viszont újra előbukkant, nem kevesebb, mint 216 példánnyal.
Méghozzá a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban. A nyári ludaknál sima ügy az örökbefogadás.
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság egy Facebook-posztban mutatta meg, mi történt a Natura 2000-es területen.
Már több mint 6000 darut számoltak össze a Fertő térségében. Most te is megnézheted őket.