Tündéri nagypele-kölykök a fészekben – Videó
Ez biztosan jókedvre fog deríteni, elképesztően aranyos felvételeket találtunk még fészekben cseperedő pelekölykökről.
Ez biztosan jókedvre fog deríteni, elképesztően aranyos felvételeket találtunk még fészekben cseperedő pelekölykökről.
Az egyed két éve kelt ki a tojásból egy művelt gabonatábla kellős közepén, nagy összefogás eredményeként.
Három éve ornitológiai világrekord született, most ismét kirepült négy parlagisas-fióka egy cserebökényi fészekből.
Javában tart a fiókanevelés, és idén eddig 14 madárfaj költését követhették nyomon élőben a nézők az ország legnagyobb madárfigyelő webkamerás oldalán, a madarles.hu-n. A napokban pedig elindult az élő közvetítés egy sárgarigófészekből is.
Elképesztően helyes jelenetet sikerült lencsevégre kapnia a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársainak. Közvetlenül a fészek mellől nézhetjük és hallgathatjuk meg, ahogy egy nagy goda óvón szólongatja fiókáit. Hangot rá!
Egy füstifecske-pár szokatlan helyen nevelte fel fiókáit. Fészek helyett valami más megoldást találtak ki.
Számos madárfaj fészkét könnyen fellelhetjük, vannak azonban olyan madarak, amelyek nem túl könnyen felderíthető helyeken, sajátos fészekben nevelik utódaikat.
Nem túl biztonságos helyen kezdte meg a költést két gólyatöcspár. A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai ötletes és hatékony megoldást találtak ki a fészkek megóvására.
Macskabagoly, kuvik, csóka, gólya, vércse, kék cinke, molnárfecske, csak néhány abból a 15 madárfajból, amelyeknek a költését és a fiókáinak nevelését élőben követhetitek a Madárles kameráin keresztül.
Sorozatunkban gyereknek mesélünk a természet érdekes, különleges és olykor meglepő jelenségeiről, amelyeknek egy erdei séta alkalmával akár mi magunk is szem-és fültanúi lehetünk. Itt van mindjárt egy érdekes építmény, ami határozottan fészeknek néz ki, pedig nem madár lakja.
Ha akarom olyan, mint egy zacskó, egy kifordított bundakesztyű vagy egy jó meleg gyapjúzokni. Akárminek is nézzük, az biztos, hogy a függőcinege fészke egy építészeti remekmű és semmi mással nem lehet összetéveszteni.
Na, nem arra gondoltunk, hogy ülj rá a tojásokra, de például műfészkek és költőládák kihelyezésével te is hozzájárulhatsz egy bagolycsalád szaporodásához. Az alábbi felhívásból az is kiderül, miért éri meg jóban lenni ezekkel a hasznos madarakkal.
Főszereplőnk nem sieti el a dolgokat, eddigi felbukkanásaikor többnyire pihent, a hétvégén pedig komótosan hozzáfogott a fészekrakáshoz.
Felmérték a feketególya-állományt a Körös-Maros Nemzeti Parkban. Volt, ahol az átlagnál kevesebb fiókát neveltek fel, de az is előfordult, hogy a kisgólyák valamilyen ragadozó madár áldozatává váltak.
Ugyanis egy díszes koszorút szemeltek ki a fészekrakáshoz, fel is neveltek benne néhány fiókát.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság szerint így nem zavarták meg a madarak nyugalmát, ellentétben azzal, amikor felmásznak a fákra.
A fekete medve valószínűleg a tojásokra pályázott, de hiába kapaszkodott fel a majdnem 8 méter magasan lévő fészekbe.
A kékcinege-család webkamerás fészke most a legnézettebb a madarles.hu portálon.
A napokban többször is próbálkozott fészekszerzéssel egy jelölőgyűrűs gólya a Körös-Maros Nemzeti Parkban. Tette ezt annak ellenére, hogy már volt saját fészke.
Javában zajlik a gyurgyalagok költési időszaka, és mivel kaptunk pár friss fotót róluk, a képek mellett összegyűjtöttünk pár érdekességet is. Most megtudhatod, hogy a kinézetén kívül még mitől olyan különleges hazánk egyik legszebb vonuló madara.