A rétisasok már gőzerővel tataroznak
Ha még nem láttál rétisasokat fészekrakás közben, akkor itt egy hiánypótló videó.
Ha még nem láttál rétisasokat fészekrakás közben, akkor itt egy hiánypótló videó.
Az “Amiről a fák suttognak” című - közel egymilliós nézettségű - természetfilm alkotói most a leendő nézők támogatását kérik, hogy a folytatás megszülessen.
„Májusi eső aranyat ér” a mondás szerint és ezt a nyomvadászok is pontosan így gondolják. Az eső áztatta erdei talaj a legalkalmasabb a vadon élő emlősök nyomainak a felkutatására. Ebben segít az ingyenes KOPÓ applikáció.
A Filmdzsungel stúdió ezúttal a túzokokról készített egy varázslatos rövidfilmet. Kávét előkészíteni, hátradőlni, öt perc nyugalom következik a dürgés jegyében.
Egy öreg tölgy számára egy nap olyan, mint egy pillanat, egy évszak egy röpke óra, és egy év olyan, mint egy hamar tovatűnő nap.
Az ingyenes KOPÓ alkalmazás segítségével mi is profi nyomolvasókká válhatunk, ráadásul a fejlesztők jutalmazni is fogják a legügyesebb nyomkeresőket.
Ha magyar természetfilmekről beszélünk, akkor bizonyára mindenkinek beugrik a Filmdzsungel Stúdió, mint az egyik legjelentősebb filmprodukciós cég a műfajban. Most az ő színvonalas merítésükből válogattunk nektek néhány szuper néznivalót. Vigyázzatok, erősen addiktív tartalom.
Gyönyörű természetfilm hazánk legtitokzatosabb őserdejéről. Feketeöves természetjáróknak, erdőrajongóknak, a fák szerelmeseinek, de otthonülőknek sem okoz csalódást az Amiről a fák suttognak rendezői változata, amely a napokban online ingyen nézhetővé vált.
Ízelítőt kaphatsz a rétisasfészek drámáiból ugyanúgy, mint a szürke hétköznapokból, ha követed a Filmdzsungel.hu Facebook-oldalát. Mutatjuk, miért érdemes.
Január 10-éig még látható a neten a Filmdzsungel Stúdió vadiúj természetfilmje, amelyet a Bükk-fennsíkon található, titokzatos őserdőben forgattak.
Szakadó esőben rajzó kérészek és röptében lakmározó barna kánya a főszereplői a Filmdzsungel Stúdió Tiszánál készült látványos videójának.
Filmes rovatunkban most egy igazi expedíciós filmet ajánlunk, melynek főhősei nem kisebb feladatra vállalkoztak, mint hogy lejussanak a Föld egyik legmélyebb barlangjába, a 2197 méter mély Krubera–Voronya-barlangba.
Egy hónapnyi karantén után már nagyon vágyunk a szabadba, de a nagy túrákra sajnos még egy darabig várnunk kell. Addig is kalandozzunk másképp, utazzunk például természetfilmek segítségével. Most például Erdély egyik legszebb természeti látnivalójához, a Vargyas-szoroshoz.
A hazai nemzeti parkokban közel kétszázötven természetvédelmi őr dolgozik, az ő érdekes és izgalmas munkájukat mutatja be a Filmdzsungel Stúdió online elérhető, nyolcrészes filmsorozata.
Ebben a nehéz időszakban, amikor a szabadba sem mehetünk kedvünkre, nagyon sokat jelent minden olyan lehetőség, amivel a természetet mégis a mindennapjaink részévé tehetjük. Ebben segíthetnek az online is elérhető természetfilmek.
Ki gondolná, hogy Európa legnagyobb és leglátványosabb hidrotermális barlangja nem egy eldugott erdő mélyén, hanem Budapest alatt húzódik. A Filmdzsungel Stúdió Budapest Inferno – A Molnár János-barlang titka című filmje a búvárok munkáját követve mutatja be a főváros egyik különleges természeti csodáját.
A nagyüzemi mezőgazdaság ellenzői úgy vélik, nincs szükség vegyszerezésre és műtrágyázásra, mert a természet is megadja a talajnak mindazt, amire szüksége van, ráadásul ingyen. Hogy hogyan, arról a Mérgezett Föld című film mesél, amit mindenkinek, aki így vagy úgy mezőgazdasággal foglalkozik, látnia kellene.