
A fagyhaláltól mentették meg a rigófiókákat
Lelkes természetvédő önkéntesek mentették meg a pici rigók életét Veszprémben. Ehhez persze kellett a Fehér Holló Vadmentők útmutatása és támogatása is. Szívmelengető történet következik.
Lelkes természetvédő önkéntesek mentették meg a pici rigók életét Veszprémben. Ehhez persze kellett a Fehér Holló Vadmentők útmutatása és támogatása is. Szívmelengető történet következik.
Felocsúdni sincs ideje a sebesen repülő légynek, úgy kapja el a fiókáin pihenő székicsér. A bravúros felvételen bónuszként azt is láthatjuk, ahogy az egyik előbújó fióka esetlenül kalimpál lábaival miután hanyatt esett kéregetés közben. Imádnivaló jelenetek egy kisújszállási fészekről.
Több mint ezeregyszáz fiókát neveltek fel a fehérgólya-szülők Békés vármegyében, a legtöbb gólyapár Békéscsabán költött.
Az odúban egyedül cseperedő füleskuvik-fióka reakciója a villámdörgésre garantáltan mindenki szívét megolvasztja. Nézd meg a tündéri pihésről készült videót!
Elképesztően helyes jelenetet sikerült lencsevégre kapnia a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársainak. Közvetlenül a fészek mellől nézhetjük és hallgathatjuk meg, ahogy egy nagy goda óvón szólongatja fiókáit. Hangot rá!
Nem unatkoznak a Mályi Madármentők, rengetegféle apróság, fióka és kölyök került be hozzájuk gondozásra mostanság. Szerencsére még arra pont volt idejük, hogy posztokat készítsenek róluk, így most ti is olvadozhattok a lefetyelő pelekölyköktől, a kézben szunyókáló fácáncsibétől, az apró süniktől és nyuszitól, vagy épp a raptorként habzsoló kisgólyától.
Két dolog van, amiért bármit megtennének az állatok, az egyik az élelem, a másik pedig az utódok védelme. Utóbbi esetén persze a fajok más-más módszert alkalmaznak, de a gólyatöcs az, amelyik megkaphatná akár a madaraknak járó Oscar-díjat is.
A baglyok kinézetükkel sokunk szívét megdobogtatják, pláne ha fiókáról van szó. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által napokban kiposztolt kuvikfióka pedig még morcos képpel is elképesztően cuki.
Szokatlan helyen, egy lakott tanya mellett neveli egy parlagisas-pár három fiókáját. Az amúgy zavarásra érzékeny fajhoz tartozó szülőpár bátor kísérlete kétséges volt, de úgy tűnik, őket ezúttal nem zavarja az ember közelsége.
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal a településeken is. Ezek túlnyomó többsége azonban nem árva, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket.
A tavalyi év utolsó negyedéve igen kedvezően alakult a hazai fülesbaglyok számára. Dombóvár belvárosában sikerült egy korán világra jött példányt lencsevégre kapni.
A görbeházi gyöngybagolyládában rekordgyanús 11 fióka cseperedik, és mindig van esemény. Most élőben is megnézheted a folyton éhes csöppségeket.
Mi különbözteti meg a kirepülés előtt álló feketególya-fiókákat a felnőtt példányoktól?
Hacsak nem értesz különösen a baglyokhoz, és nincs a szemed előtt egy ilyen pelyhes példány.
Mostanában érdekes hangra figyelhetünk fel szürkületet követően: valami nyikorog! De mi lehet az? Emberi eredetűnek is hihetnénk a hang forrását, de egészen másról van szó.
Hamarosan berobban a fiókanevelési időszak, így nem árt tudni, mi a teendő (és mi nem), ha segíteni szeretnénk egy bajba jutott madáron.
Sokakat foglalkoztathat az a kérdés, hogy a mentett madarak elengedés után vajon életképesek lesznek-e. Egy megmentett vándorsólyom-fióka élettörténete adhat választ erre az érzékeny kérdésre.
Nem voltak otthon a szülei azoknak a kisgólyáknak, akik megrázó kalandot éltek át, miután fészkük ledőlt egy villanyoszlop tetejéről. Történetük a gyors segítségnek köszönhetően jól végződött.
Több fészeknél költésbe sem kezdtek a párok. Más esetekben a kotlási időszakban vagy kisfiókás-korban mentek tönkre fészekaljak.
Láttál már „őszapófüzért”? A felvételen a népes család ebédidejébe nyerhetsz bepillantást.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.