
Így dolgoznak a legjobb hazai természetfotósok
A Filmdzsungel stúdió új sorozatában 16 hazai természetfotós meséli el saját történetét terepi munka közben.
A Filmdzsungel stúdió új sorozatában 16 hazai természetfotós meséli el saját történetét terepi munka közben.
Még csak 17 éves, de már több hazai és nemzetközi természetfotós pályázaton az élmezőnyben végzett. Szenvedélye a természet, a fotózás, az informatika, és imád kenyeret sütni. Ismerjétek meg Kártyás Gergőt!
Ha valamit valódi szenvedéllyel végzünk, akkor abba az is belefér, hogy akár sok száz kilométert utazunk egy nem garantált tökéletes pillanatért. Ravasz Balázs természetfotói pedig nemcsak megtett kilométerekről árulkodnak, hanem az alkotás öröméről, a természet tökéletességéről és művészi látásmódról.
Van az úgy, hogy az ember életébe egyszer csak megérkeznek dolgok. Szabó Géza Attilával is ez történt, a természetfotózás szép lassan közeledett hozzá, és mára már napjai szerves része lett.
Vajon mi hajtja a természetfotóst, hogy újra és újra kint üljön órákat, mozdulatlanul, egy helyben? Miért éri meg sok év után is hajnalban kelni? Szabó Irma képeiben ott a válasz. Nézzétek meg galériánkat, és ismerjétek meg Irma természetfotós útját!
Egyedi látványvilág jellemzi Böröczky Bulcsú képeit, aki évek óta fényképezi a Balatont és környékét a levegőből. Most az ő fotóiból válogattunk, és azt is megtudhatjuk, miért választotta ezt a különleges hangulatot a magyar tenger megörökítésére.
Szilárd szándékosan visszautasítja a természetfotós jelzőt, holott egyedi látásmódjának és terepi technikájának köszönhetően szebbnél szebb pillanatokat tudott megörökíteni.
Fókuszban a természet rovatunkban ezúttal Kovács tenere Norberttel beszélgettünk természetfotózásról, egy elpusztult fa éltető erejéről, a repülés élményéről, és az alkotás folyamatának mélységeiről, amelyben a fotós szinte eggyé válik a természettel.
Fókuszban a Természet rovatunkban ezúttal a „fehér vadon” fotósával, Kércz Tiborral beszélgettünk művészetről, expedíciókról, a fehér varázsáról. És arról, hogy sose késő megvalósítani az álmokat.
Természetfotósokat bemutató Fókuszban a természet rovatunkban ezúttal egy fiatal magyar lányt mutatunk be, aki denevérlábas képével idén tarolt mind a hazai mind a nemzetközi fotós pályázatokon. Ismerjétek meg Sztrehárszki Lilit, a madarak szerelmesét!
Természetfotósokat bemutató Fókuszban a természet rovatunkban ezúttal egy olyan embert mutatunk be, aki nem félt nagyot álmodni, és már 50 éves is elmúlt, amikor belevágott ebbe a gyönyörű hobbiba. A fehér és a metsző hideg szerelmese lett, immár 7 éve járja a világot, és számos nemzetközi díjat nyert már. Vele beszélgettünk művészetről, expedíciókról, inspirációkról és természetesen a fehér varázsáról.
Két évvel ezelőtt figyeltünk fel egy csongrádi fiúra a Varázslatos Magyarország fotópályázatának díjátadóján. Már akkor is szép eredményeket ért el, idén pedig két kategóriagyőzelmet és egy második helyet nyert, és az éves ranglistán 10. helyezett lett, olyan nagy nevek mellett, mint Daróczi Csaba. A naturArt Az Év Természetfotósa pályázatán pedig második helyezést ért el ifjúsági kategóriában. Ki ez a fiú? Természetfotósokat bemutató sorozatunkban most őt ismerhetjük meg.
Természetfotósokat bemutató sorozatunk legújabb részében azt az alig 15 éves Koncz-Bisztricz Tamást mutatjuk be, akire két éve figyeltünk fel a Varázslatos Magyarország fotópályázatának díjátadóján.
Hazai természetfotósokat bemutató sorozatunk aktuális szereplője egyelőre nem tartozik a pályázatokon taroló fotográfusok közé, de az így is egyre ismertebb képeiből a természet nyers szépsége árad. Gábor képeivel már korábban is találkozhattunk a magazinban. Ismerjük meg őt közelebbről!
A kékóra lelkes fotósát Gödön értük utol az alkonyatban. Elkísértük egy izgalmas, éjszakai kalandra a Duna árterében, ahol megismerhettük munkamódszerét és fantasztikus kékóra generátorát, meg az ártér élővilágát is.
Képei elvontak, sokatmondóan különösek, felismerhetően „daróczicsabásak”. A stílusteremtő mestertől nemcsak a korábbi számunkban bemutatott ifjú tehetség, Szekeres Levente tanul, hanem Máté Bence is mentorának nevezheti a szikes puszták és homokbuckák világának kiváló fotósát.
Szilágyi Attila, a Hortobágyi Nemzeti Park természetvédelmi őre egy magányos házban él családjával a 33-as út mentén, a végtelen puszta közepén. Mégis úgy érzi, a világ közepén tartózkodik.
Az állatok nagy része nem tud mit kezdeni a fejük felett zümmögő drónnal, észlelik ugyan, de nem félnek tőle, így remek felvételeket lehet készíteni róluk.
Tiszaalpáron találkoztunk a ködös hangulatok mesterével, természetesen az éjszaka utolsó perceiben, hogy térdig vagy még inkább derékig merülhessünk a természetfotózás és a Tisza árterének gyönyörűségében.
Az Év Ifjú Természetfotósa díjat elnyerő Leventét látogattuk meg a Vajdaságban, ellesve tőle egy-két hasznos trükköt.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.