Keresés eredménye

A csend tükörképe: a Lázbérci-víztározó

Bizonyára sokan ismerik a bükki Kéktúra-élménybeszámolók legnépszerűbb fotótémáját: a védett, hegyi tavat széles sétánnyal, horgászokkal és pihenőhelyekkel. De vajon mi vár a távolabbi partokon, ahova már nem vezet út? Figyelem, a nyugalom helyreállítására alkalmas képek következnek.

2024.08.31.

Kővé dermedt óceán a Gerecse tetején

A Marsra küldött legújabb felfedezőrobot ismét elkápráztatta a világot a több millió éves víz nyomairól mesélő, kopár táj képeivel. Szerencsére hasonló helyszínekért nem kell feltétlenül ilyen messzire utazni, a gerecsei Bersek-hegyi kőbányában az egykor itt húzódó tengerfenék kőcsodáit a dolgozók testközelből is megcsodálhatják. A napokban mi is végigjártuk a kirándulók elől elzárt területet.

2023.02.24.

Az éjszaka, ahogy még sosem mutattad

A csillagfényes táj képéhez csúcstechnika kell, vagy csak rossz menüpontban keresgélsz? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat, amelyekkel eligazodhatsz a technika útvesztőiben.

2022.06.30.

Mesélő kövek a Tátika őserdeje fölött

Távol a Balaton zajától három szomszédos vár őrzi a Bakony és a Keszthelyi-hegység északnyugati sarkát. Rezi aprócska erősségéről és Sümeg közismert váráról már olvashattunk magazinunkban, a Tátika vára azonban nem csak „hordozóhegyének” magassága miatt emelkedik ki közülük. Az itteni erdőrezervátum húsz év leforgása alatt a természet fellegvára lett

2022.04.30.

Apró vár nagy panorámával Hegyesd felett

A Tapolcai-medence tanúhegyeinek szinte mindegyike különlegességet rejt a tetején. A várfalakat hordó Csobánc vagy a bazaltoszlopairól híres Szent György-hegy mellett igaz ez a medenceperemen magasodó kicsiny, de hegyes Hegyesdre is, amelynek várát gyakorlatilag teljesen elsöpörték az évszázadok, viszont körülötte minden más alig változott.

2022.04.10.

Öt tipp az érdekesebb téli fotókért

Ahogy sokasodnak az enyhe telek, úgy lesz többé-kevésbé elérhetetlen álom a porhóval borított, képeslap-hangulatú vidék, de szerencsére a szürke, hófoltos időben sincs minden veszve! Összegyűjtöttünk néhány hazai viszonyok közt csiszolt praktikát, amelyekkel ezekből a latyakos napokból is kihozhatjátok a maximumot.

2022.01.07.

Kis hidak nagy felfedezésekhez

Sokszor csak átsétálunk rajtuk, néha épp maguk a hidak jelentik a fő látványosságot, máskor pedig még tágabb környezetükkel együtt várnak felfedezésre. Képeslapok hazánk kis hídjairól, a kőtől az acélon át az újból felfedezett fáig.

2021.07.26.

Panorámák a Baradla tetején

Ahogy a zárt tereket érintő lezárások új helyek felé terelnek, néhány belső tereiről ismert vidék is egészen más arcát mutatja meg. A felszínen követtük végig a Baradla barlang járatait.

2021.01.31.

Új villamosok a Magas-Tátra sínjein

Következő szakaszába ért a Csorbatói Fogaskerekű Vasút felújítása, megérkeztek az első új gyártású járművek. Bár a járvány és a munkálatok miatt még pár hónapig csak távolról figyelhetjük a fejleményeket, jó tudni, hogy a Tátra lejtőin rövidesen ismét autó nélkül is éppúgy boldogulhatunk, mint a budapesti Nagykörúton: parkolók keresése helyett a Kárpát-medence legkülönlegesebb villamosa is a célhoz visz.

2021.01.21.

Bűvös kockák a Bakony kapujában: séta Ajkán

A hegyvidék szélén álló várost és környékét sok országjáró ismerheti, de kevesen töltöttek el itt hosszabb időt. Mire tanítanak az építészetről a „kockaházak”, és miért érdemes nem csak átszállópontként közelíteni Ajkára?

2020.09.01.

Elveszett erdei vasutak nyomában

Mi a közös az erdei vasutakban? A természet friss illata, a lassan suhanó táj, a menetszél, az új felfedezések. Hazánkban ezt ma is egyedülállóan sok helyszínen élhetjük át az öreg járműveken utazva, de ha a menetszelet természetes fuvallatra cseréljük, a vaskerekek szerepét pedig saját lábunkra bízzuk, akkor egy kis fantáziával még több, részben vagy teljesen elveszett erdei vasút nyomában is nagyszerű kirándulásokat tehetünk.

2020.08.11.

Munkában a lillafüredi erdei vasút újjávarázsolt járművei

Március óta egymás után érkeznek a korábban elszállított mozdonyok és kocsik a bükki kisvasút miskolci telephelyére, hogy az utolsó csavarig újjászületve, a kisebb kényelmi extrákat és korszerűsítéseket leszámítva, gyári állapotban szolgálhassák tovább a kirándulókat. Közülük a legfiatalabb is elmúlt ötven éves, a rangidős példányok kora pedig a százat közelíti, de mindennek csakis a legszebb oldalát látni. A legutóbb elkészült példányok próbakörén jártunk.

2020.06.25.

Síneken a Börzsöny kapujába

A főváros felől érkezve, Nógrád és Királyrét fölött hazánk turistautakkal talán legsűrűbben átszőtt és legvadregényesebb vidéke kezdődik. Ami viszont nem jelenti azt, hogy az eddig tartó út ne lenne hasonlóan különleges, sőt: az ősz és tél fordulóján maga az utazás lehet a legfőbb élmény, és csak két vonathegy kell hozzá.

2019.11.25.

Utazások a Zemplén lakatlan szigete körül

A Zempléni-hegység zöld szíve egyike hazánk kevés, közutakkal be nem hálózott rengetegének, amelynek közel fővárosnyi területén a civilizáció nyomát is alig látjuk. A kivételek közé tartozik a hegység közepén fekvő Kőkapu és Rostalló, ahová a keskeny aszfaltcsík mellett csak egy még keskenyebb, de annál népszerűbb sínpár vezet.

2019.09.27.