Keresőcsapat indult Suhajda Szilárdért
Tudják, hogy hol van Suhajda Szilárd, pénteken hajnalban elindult egy keresőcsapat érte, de kevés az esélye annak, hogy még életben találják.
Tudják, hogy hol van Suhajda Szilárd, pénteken hajnalban elindult egy keresőcsapat érte, de kevés az esélye annak, hogy még életben találják.
A hegymászó vasárnap indult el a Mount Everest csúcsára oxigénpalack nélkül. Legutóbb a csúcs közeléből küldött jelet a nyomkövetője.
Rengetegen indulnak el elegendő tapasztalat híján önállóan vagy engedéllyel nem rendelkező hegyi vezetővel a szlovákiai csúcsokra, ezért az utóbbi időben megsokszorozódott a balesetek száma.
A hegyimentők a Tengerszem-csúcs felett repültek, amikor kiszúrták az élettelennek tűnő testet.
Döbbenetes képeket készítettek a Giewont csúcsa alatt a Lengyel-Tátrában. Szinte mozdulni se lehetett a csúcsra igyekvő, sorban álló turistáktól.
A túrázó 10-15 métert zuhant. Tanulságképpen közzétette, hogy szerinte milyen hibákat követett el ereszkedés közben.
A lengyel kisfiú néhány hónap alatt mászta meg többek között a Gerlahfalvi-, a Lomnici- és a Késmárki-csúcsot. Persze, mondhatjuk azt, hogy könnyű neki, hisz édesapja a tátrai hegymászás egyik élő legendája.
A nepáli hatóságok az egyszer használatos műanyagok használatának betiltásával szeretnék elérni, hogy csökkenjen a hegymászók által hátrahagyott szemét mennyisége a Föld legmagasabb hegyén. A helyi hatóságok a közelmúltban 11 tonna szemetet hoztak le a Mount Everestről.
Jégfalmászós fotóval próbált vagánykodni a francia politikus, de hamar kiderült, hogy csak elforgatta a lankán készült képet.
Suhajda Szilárd oxigénpalack és teherhordók nélkül csütörtökön felért a világ egyik legveszélyesebb hegyének, a K2-nek a csúcsára. Ezzel ő lett az első magyar hegymászó, akinek ez sikerült.
Május 26-án nyolc hegymászó vesztette életét India második legmagasabb csúcsán. Egyikük GoPróval készült felvételeit most tették közzé.
Döbbenetes felvételeket készítettek a Mount Everesten 8000 méter felett. Szinte mozdulni se lehetett a csúcsra igyekvő, sorban álló hegymászóktól.
Hiszen ki ne lenne kíváncsi arra, hogy egy fura fickó mindenfajta biztosítás nélkül ezer métert mászik egy függőleges sziklafalon.
Február 20-án egy 11 éves magyar kislány feljutott Afrika tetejére, a Kilimandzsáró legmagasabb pontjára, az 5895 méter magas Uhuru-csúcsra.
Németh Alexandra 2018-ban, első magyarként teljesítette a Seven Summits („Hét hegycsúcs”) kihívásait, azaz feljutott hét kontinens legmagasabb pontjára, illetve nem mellesleg második magyar nőként állhatott a Mount Everest tetején. A Turista Magazinnak mesélt arról, milyen a hegyen lenni, hogyan zajlik a felkészülés egy expedícióra, honnan fakad a magaslatok iránti szenvedélye.
Az eset november 4-én történt. A nőt fél nap alatt sikerült kimenteni, és végül válságos állapotban szállították a poprádi kórházba.
A világ harmadik legmagasabb hegyének, a 8586 méteres Kancsendzöngának a megmászását tűzte ki célul Varga Csaba. Az alaptáborban egy emléktáblát is elhelyez majd Erőss Zsolt és Kiss Péter tiszteletére.
Klein Dávid a 8027 méteres Sisapangma, Varga Csaba pedig a 8586 méteres Kancsendzönga oxigénpalack nélküli megmászására készül.
Két mászóciklusunk közül Bolíviában az első hozott igazán eredményt, ha a csúcsok elérésére gondolunk. A La Pazban eltöltött ötödik reggelen szálltunk be az értünk érkező, viharvert kombiba, amellyel a Condoriri régióba vettük az irányt.
A Csobáncra nemcsak a várrom, hanem a kilátás miatt is érdemes felkapaszkodni.
Az év utolsó számába egy rendhagyó összeállítást készítettünk.
Pakisztán szinte észrevétlenül vált az izgalmas túrákra vágyók paradicsomává.