Láttál már denevért tiszavirágot lakmározni?
Nem mindennapi eseményt sikerült videóra vennie a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársainak, amelyen egy denevér jóízűen fogyasztja el ügyesen elkapott tiszavirágzsákmányát.
Nem mindennapi eseményt sikerült videóra vennie a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársainak, amelyen egy denevér jóízűen fogyasztja el ügyesen elkapott tiszavirágzsákmányát.
A struccpáfrány eredetileg magashegyi patakok mentén él, a Kárpátokban hegylábi területeken honos, mégis találkozhatunk vele akár az Alföldön is. De hogy kerül oda?
Csak kevesen tudnak a létezéséről, de van egy közel 600 hektáros varázslatos, ősfás erdő az Észak-Alföld peremén.
A nálunk rendkívül ritka kóborlónak számító jeges sirály Tiszafüred mellett időzött január közepén. Ez a faj a világ második legnagyobb méretű sirályfaja.
Az idén 50 éves Hortobágyi Nemzeti Park értékeit lehetetlen lenne felsorolni, és mi sem teszünk erre kísérletet, viszont szerettünk volna néhányat felcsillantani ezekből a jubileum kapcsán, amelyben a Hortobágy kiváló fotósa, Szilágyi Attila természetvédelmi őr volt segítségünkre.
A Hortobágyi Nemzeti Park területén minden várakozást felülmúlva ismét tovább nőtt a darvak száma, a múlt heti rekordot is felülmúlva.
Vannak helyszínek, melyek a magasból nézve olyan benyomást keltenek, mint egy impresszionista festmény. Ritkán látott perspektívából, bravúros fotókon csodálhatjuk meg az ősszel kiszáradt nyírségi tavat.
A videót a fecskék alkonyati behúzásáról a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság posztolta a Facebook-oldalára.
Újabb fűszer- és zöldségeskertet létesítettek Tiszakürtön. Az erdő tisztásán létrehozott kis kert hangulatos színfoltja az évszázados fákban gazdag, ligetes arborétumnak.
Odúellenőrzés közben akadtak rá a hazai rekorderre. A gyűrűzött példány az adatok szerint a dokumentáltan legidősebb szalakóta az országban.
Mi más mutathatná meg jobban az idén 50 éves Hortobágyi Nemzeti Park természeti és kulturális értékeit, mint azok a gyönyörű képek, amelyeket hazánk természetfotósai készítettek. A legszebb fotókat díjazták, a nagyközönség pedig egy kiállításon csodálhatja meg őket.
Hazánk első nemzeti parkját 1973-ban alapították. Az azóta elért eredményekről, feladatokról és az alapításról a szakértők emlékeznek a most megjelent videóban.
Aki Felső-Tisza-vidékén jár, annak érdemes egy különös nevű kis települést, Cégénydányádot is útba ejteni. A faluban található Kölcsey-Kende-kúria nemcsak nagyon szép, de az épületben négy érdekes kiállítást is megnézhetünk és az épületet körülölelő hatalmas parkot is bejárhatjuk.
A nemzeti park idén ünnepli 50. születésnapját, ennek alkalmából minden hónapban készít róluk egy videót a Filmdzsungel Stúdió. Az áprilisi felvételek következnek.
A télies időjárás se tántorította el a füsti fecskék első csapatait, hogy visszatérjenek, hangos csiviteléssel jelzik, hogy bár szeszélyesen, de itt a tavasz.
A nemzetipark-igazgatóságok munkatársai ezúttal olyan kevésbé ismert kiránduló célpontokat, ösvényeket ajánlanak nekünk, amelyek márciusban talán a legszebbek, mégse tudunk róluk.
Folytatódik az idén 50 éves Hortobágyi Nemzeti Park videós kalendáriuma, a februári videóban a vizes élőhelyek jellemző lakóit láthatjuk testközelből, többek közt tekintélyt parancsoló rétisasokat, zsákmányát majszoló európai vidrát, és hatalmas csapatokban zsibongó nagy lilikeket.
A tavalyi aszályos év után úgy néz ki, idén jó éve lesz a vízhez kötődő fajoknak és a Hortobágy jószágainak.
Ismerkedj meg a téli Hortobágy legfrissebb jövevényeivel: kiscsikókkal, racka bárányokkal, naposcsibékkel és még sok más állattal február 25. és 26. között.
Jelentős mérföldköve volt a hazai természetvédelemnek, amikor létrejött hazánk első nemzeti parkja, ami a hortobágyi táj páratlan értékeit hivatott megóvni.