Keresés eredménye

Videón a teknősök élvecsapdázása a Tiszán

Most először fogtak az inváziós fajok mellett őshonos mocsári teknőst a Tiszán. A felvételről kiderül, mi ilyenkor a teendő, valamint a csapda működését és magát a fajt is részletesen megismerhetjük.

2024.09.17.

Kevésbé ismert idegenhonos fajok nyomában – 2. rész

Hogy mi az idegenhonos fajok terjedésének a titka? A remek alkalmazkodóképesség, az egyes betegségekre való immunitás és egyéb hatékony túlélési stratégiák. Ha érdekel, miért képesek terjedni Magyarországon is a kaktuszok, vagy hogy hogyan szorítja ki az egyik inváziós faj a másikat a Balatonban, olvass tovább.

2024.02.15.

Lehalásszák a Hévízi-lefolyóban úszkáló trópusi halakat

A Hévízi-tó vizét elvezető csatornában a szélhajtó küszök és bodorkák mellett olyan távoli tájakról származó halfajok is élnek, mint az egzotikus nevű jaguársügér vagy jukatáni fogasponty. Nem maguktól kerültek ide, és maguktól nem is fognak elmenni, ezért megpróbálják lehalászással csökkenteni az egyedszámukat.

2021.12.08.

Kiebrudalják az ékszerteknősöket a Feneketlen-tóból

Amikor ráunnak a házi kedvencként tartott teknősre, sokan - abban a hiszemben, hogy nem tesznek vele rosszat -, szabadon engedik egy megfelelőnek tűnő helyen, például egy tónál, ahol már amúgy is jó pár társa él. A legtöbben nem gondolnák, hogy az ilyen idegenhonos fajok mekkora kockázatot jelentenek az ökoszisztémára nézve.

2016.09.05.