Keresés eredménye

Videón a teknősök élvecsapdázása a Tiszán

Most először fogtak az inváziós fajok mellett őshonos mocsári teknőst a Tiszán. A felvételről kiderül, mi ilyenkor a teendő, valamint a csapda működését és magát a fajt is részletesen megismerhetjük.

2024.09.17.

Elszabadult kaktuszok fenyegetik a hazai növényvilágot

A hazai környezetben idegen növény legtöbb esetben szándékos kiültetés révén, vagy a zöld hulladékkal óvatlanul kerül a természetbe. A "felelős kaktusztartás" mellet egy információgyűjtő oldalon is segíthetjük a kutatókat, hogy beazonosítsák a magyarországi helyszíneket.

2022.06.21.

Így dolgoznak a Balaton őrzői

A Balaton legtöbbünk számára a nyarat, a szabadság felhőtlen heteit jelenti. Nem úgy a tihanyi kutatók számára, akik egész évben a tó egyik leggyönyörűbb pontján dolgoznak. Számukra a Balaton nemcsak az ország egyik legszebb helye, de kutatásaik titkokkal teli tárgya is.

2019.07.26.

Túra a Nagy-Hárs-hegyi „örökerdőben”

Vajon mi a közös egy fekete harkályban és egy hátizsákos túrázóban? Látszólag semmi, de talán az mégis, hogy mindketten sokkal jobban érzik magukat egy természetközeli erdőben. Hogy mitől lesz egy erdő természetközeli? Ennek jártunk utána a Nagy-Hárs-hegyen.

2017.05.11.

Ez a cincér akár erdőket is képes kipusztítani

Új rovarkártevők és kórokozók támadhatják meg az erdőket. Szeptember 6-án és 7-én tartották Minszkben Európa és Közép-Ázsia közel 30 országának részvételével azt a konferenciát, ahol az invazív fajok kérdését vitatják meg a résztvevők.

 

2016.09.08.