Keresés eredménye

Akik hátizsákkal indulnak telelni

Kétszáz éve került elő az első bizonyíték arról, hogy a gólyák Afrikában telelnek. Később a gyűrűzésnek, majd még később a műholdas jeladók használatának köszönhetően mára megszaporodtak az információk a madarak vonulásáról és telelőhelyeikről.

2024.12.19.

Visszatért az egyetlen magyar jeladós szalakóta

Eleven idén már ötödik alkalommal tette meg a nyolcezer kilométeres utat afrikai telelőhelyéről magyarországi költőhelyére. A jeladós madár az elmúlt években fontos információkkal gyarapította a Kárpát-medence szalakótáival kapcsolatos tudásunkat.

2021.06.10.

Műholdas jeladóval követik a túzokokat a Bihari-síkon

A rejtőzködő életmódjáról ismert túzok ritkán kerül szem elé, hát még a túzokfiókák, melyeket a tojó annyira rejteget, hogy szinte észrevehetetlenek a magas növényzetben. A szakembereknek most mégis sikerült egy túzokcsibére jeladót rakni.

2020.07.29.

Lelőtték Dórit, a jeladós nyári ludat

Néhány nappal ezelőtt egy kavicsbányában találták meg Dórit, a jeladós nyári ludat, aki megjárta Afrikát is. Párja, Sanyi, Tunéziában lett orvvadászat áldozata, Dórit itthon lőtték le.

2019.02.01.

Ő az első jeladós kanalasgém Közép-Európában

Április 9-én a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság (KNPI) és a Kiskunsági Madárvédelmi Egyesület szakemberei GPS-GSM jeladót helyeztek egy öreg kanalasgémre a Csongrád megyei Tömörkény határában található Csaj-tavon.

2017.04.12.

Hazatért „Gabi”, a világjáró parlagi sas

A Gabi névre keresztelt parlagi sas műholdas jeladója 2013 januárjában elromlott. Távcsővel sikerült azonosítani az olaszországi Pantelleria szigetén januárban. A már eddig is számos érdekességgel szolgáló madár története újabb meglepő fordulatot hozott.

2014.07.10.

Zsuzsi, a jeladós toportyánféreg

GPS jeladót szereltek egy aranysakálra a SEFAG erdészei, így követik mindennapjait. Ez a ragadozó hazánkban az utóbbi években jelentősen túlszaporodott, ezért fontos a megfigyelése.

2013.10.28.