A legédesebb karácsonyfadísz története: honnan jött a szaloncukor?
A szaloncukor ősét már a 14. században fogyasztották, de akkor még nem Magyarországon. Nézzük, honnan és hogyan került az elmaradhatatlan karácsonyi édesség a magyarok fájára.
A szaloncukor ősét már a 14. században fogyasztották, de akkor még nem Magyarországon. Nézzük, honnan és hogyan került az elmaradhatatlan karácsonyi édesség a magyarok fájára.
És vajon hogyan jutott eszébe?
Luc, nordmann, ezüstfenyő vagy esetleg valami más? Melyik a legolcsóbb? A legtartósabb? Na, és a legszebb? Fenyőkisokosunk következik.
Senkit nem ér meglepetésként, hogy emelkedni fog idén a fenyők ára is, de eddig nem tudtuk, mennyivel. Most kiderül, mire számíthatunk.
Egy észt italgyártó cég sokáig kereste az ízben passzoló tonikot az általuk gyártott ginhez, a fenyők „újrahasznosításával” pedig két legyet ütöttek egy csapásra.
Sokan megváltásként várják a karácsonyt a szorongásokkal teli 2020-as év után, az ünnepnek pedig már több száz éve elengedhetetlen kelléke a karácsonyfa, és ezen még a pandémia sem tud változtatni. Cikkünkben mindent elmesélünk a karácsonyfákról, egy kis segítséget nyújtunk azoknak, akik esetleg nem tudják, milyen fát válasszanak, és arra is kitérünk, befolyásolja-e a koronavírus a fenyők árát.
Az ismert Andersen-mesében a kis fenyőfa alig várja, hogy kivágják, és feldíszítve állhasson karácsony napján a szobában. Bár végül ugyanolyan szomorú sorsra jut, mint összes valódi társa, az életben azért ennél jóval bonyodalmasabb utat járnak be a fenyőfák.
Csillagszóró, bejgliillat és díszes csomagolópapírba öltöztetett ajándékok - már csak a fenyőfa hiányzik, és kész is az autentikus karácsonyi miliő. Ez utóbbival azonban általában mindössze abban a két hétben foglalkozunk, míg az ünnep fényét hivatott emelni, de milyen utat jár be, míg a nappalinkba kerül, és mi történik vele karácsony után? Nem mellesleg: miért nem mindegy, hogy milyen fenyőt választunk?
Az ország egyik legnagyobb fenyőnevelő térségében elkezdődött a karácsonyfák kivágása. Az árak idén várhatóan nem változnak a tavalyihoz képest.
A környezetvédelem, a kreativitás és az karácsonyi ünnepek szellemében a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság karácsonyfa-készítő pályázatot hirdet, amelyre általános és középiskolások, valamint családok is nevezhetnek.
Életciklus elemzés mutatta ki, hogy az élő karácsonyfa környezeti szempontból jobb választás, mint a műfenyő. Ez utóbbi legtöbbször Kínából érkezik és mérgező fémeket is tartalmazhat.