Mostantól könnyebben juthatunk el a Bükk-fennsíkra
A télen-nyáron rendkívül népszerű Bükk-fennsík szívébe eddig csak szombat délelőttönként járt busz, ez fog megváltozni december közepétől.
A télen-nyáron rendkívül népszerű Bükk-fennsík szívébe eddig csak szombat délelőttönként járt busz, ez fog megváltozni december közepétől.
2024. december 17-ig lehet jelentkezni a Seregélyesi Baptista Iskola által szervezett, és a Magyar Természetjáró Szövetség szakmai partnerségében zajló versenyre.
Ha ajándékot keresel kéktúrázó szerettednek vagy magadat szeretnéd meglepni karácsonyra, nézz körül a Magyar Természetjáró Szövetség webáruházában! A Turistashop.hu-n most beszerezheted a kéktúrázás alapkellékeit, hasznos és praktikus kiegészítőket vagy akár egy jövő évi falinaptárat is.
A Magyar Természetjáró Szövetség végső tesztelés alatt álló alkalmazása nemcsak a túrák nyilvántartására, hanem többek között a kéktúrázáshoz optimalizált tervezésre, terepi navigációra, sőt digitális bélyegzésre is alkalmas lesz. Ennek apropóján megújul a KÉKTÚRA arculata is.
Az Országos Kéktúra két végpontja az idők folyamán többször is változott, hol a fejlődés, hol a történelem változásai miatt.
Hetvenkét év után talált gazdára a Magyar Természetjáró Szövetség által működtetett legendás túramozgalom, az Országos Kéktúra tízezredik jelvénye.
A Bakony hegyei között, félúton Bakonybél és Zirc között van egy idilli környezetben fekvő birtok. Szépalmapusztán nemcsak az idelátogató vendégek és túrázók, de az itt élő mentett és idős állatok is jól érezhetik magukat.
Először kéktúráztak egyszerre több mint négyezren a Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) által ötödször megrendezett Kéktúrázás Napján, amelyre a hagyományos időpontban, október második szombatján került sor.
Az október 12-i közösségi túranap tökéletes alkalom arra, hogy többedmagaddal és akár szakvezetővel fedezd fel az Alföld egy kis szegletét. Mutatjuk, hogy milyen érdekességek várnak, ha alföldi szakaszt választasz.
Bizonyára sokan ismerik a bükki Kéktúra-élménybeszámolók legnépszerűbb fotótémáját: a védett, hegyi tavat széles sétánnyal, horgászokkal és pihenőhelyekkel. De vajon mi vár a távolabbi partokon, ahova már nem vezet út? Figyelem, a nyugalom helyreállítására alkalmas képek következnek.
Az Országos Kéktúra nyomvonala nem állandó: rendszeresen előfordul, hogy gazdájának, a Magyar Természetjáró Szövetségnek módosítania kell rajta. A legfrissebb, zempléni példa apropóján bemutatjuk, hogy mi állhat egy változás hátterében, és milyen szempontok alapján, milyen folyamatot követve alakul ki az új nyomvonal.
A Börzsöny katasztrofális izzófelhői, a kréta kőzetek eldorádója, a kővé dermedt szerzetes – néhány cím, ami alapján biztosan nem ismernél rá az Országos Kéktúrára, pedig ha végigjártad, mindegyikkel találkoztál. És ahonnan idéztük őket: Geokéktúra címmel jelent meg a Turista Magazin korábbi rendszeres szerzőjének könyve, amely az ismert túraútvonal változatosságát annak földtudományi érdekességein keresztül mutatja be.
A Mátra keleti részének esszenciáit felfűző túra, remek kilátásokkal és vízeséssel.
→ TovábbA Bükk kevésbé ismert, ám annál látványosabb panorámával szolgáló szikláit barangolhatjuk be egy Mályinkáról indított körtúrával.
→ TovábbVadregényes patakvölgy, bámulatos sziklakatlan, hangulatos rétek és falvak, panorámás kilátás és festménybe illő szélmalmok teszik felejthetetlenné ezt a túrát.
A kercaszomori páros, akik tavaly egyvégtében járták végi az Országos Kéktúrát, április végén újra elindultak. Ezúttal az Alföldi Kéktúrán gyűjtik a kilométereket. A napokban azonban kényszerű szünetet kellett tartaniuk, Forint kutya ugyanis eltűnt.
Két jegyet sorsolunk ki azok között, akik három kérdésünkre helyesen válaszolnak az új kéktúrás filmmel kapcsolatban.
A Magyar Természettudományi Múzeum Kupolacsarnokában 2024. április 18-án nyílik meg a Kékvándor című kiállítás Burger Barna emlékére, amelyen a neves, fiatalon elhunyt fotográfusnak az Országos Kéktúráról készített hangulatos képeit nézhetjük meg egy komplex installációba ágyazva. A kiállítás rendezője a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ.
Gömbölyű piramis vagy mini hegyóriás, esetleg nehezen bevehető sziklabástya, avagy a Dorogi-medence panorámás szigete? Mindenki másként írja le ezt a jellegzetes és pompás gerecsei sasbércet, melynek a nyugati oldalában felhágó kék sziklaösvény mindenkinek emlékezetes élményt nyújt, hát még a panorámája.
Március 15. mindig tálcán kínálja magát arra, hogy túrázzunk egy jót. Hiszen szabadnap, a gyerekeknek is és nekünk is, végre kopogtat a tavasz, megjelennek az erdőben a jó idő első hírnökei, és még a nap is egyre melegebben süt. Régen jártunk a kéken, pláne családostul. És még a medvehagyma is kibújt a föld alól, így azon törpöltem, hova kellene menni, ami kék is és medvehagyma is van. A Bakonynak a hagymás-erdős részét már a korábbi években bejártuk az önjáró gyerekekkel is, így magától értetődött a Gerecse.
→ Tovább