
Ezek a Balatoni Bringakörút legjobb és legrosszabb szakaszai
Bringások értékelték a Balatoni Bringakörút állapotát, hatalmas az eltérés a déli és északi part szakaszai között.
Bringások értékelték a Balatoni Bringakörút állapotát, hatalmas az eltérés a déli és északi part szakaszai között.
Ha egy változatos, kihívásokkal teli őszi kerékpártúrára vágysz, irány a Börzsöny! Az izgalmas, közel 90 kilométeres útvonal során minden megtalálható, ami egy hétvégi bringatúrához kell: tükörsima aszfalt és hepehupás erdei ösvények, meredek emelkedők és hosszú gurulások, festői kilátások és történelmi látnivalók. Kismarosról indulva átszeljük a Börzsöny legszebb részeit, megkerülve majdnem az egész hegységet.
Egy nap is elég volt Boriszból, így Bátaszékről Orfűig jutottunk el egy izgalmas, változatos vonalvezetésű túrán.
→ TovábbMiért indul neki valaki nyolc hónapnyi tekergésnek bringával a legvadabb kontinensen, Dél-Amerikában? Rengetegszer hallottam ezt a kérdést, de bennem már csak Bolíviában, a harmadik nap reggelén merült fel először. Elállt az eső és a sátor cipzárját kihúzva csak azt láttam, hogy három fekete bika bámul velem szembe, azt várva, mikor kezdem már kirázni a vizet a piros ponyvából.
→ TovábbA nyári időszakra bővíti kerékpáros kapacitását több emeletes motorvonaton a MÁV-START. Az egyéni vagy csoportos bringatúrák során érdemes ezeket a nagyobb befogadóképességű járatokat választani.
Az elmúlt években jelentősen nőtt a hazai kerékpáros turizmus, és már nem csak a nyári szezonban ülnek bringára a magyarok.
Folytatódik a Zempléni bikepacking-kalandunk, melynek második napján a Kerek-kő sziklaszirtjétől indulva útba ejtjük a nagy múltú Kőkapu Vadászkastélyt, majd Tokaj-Hegyalja felé vesszük az irányt, hogy történelmi városokon és különleges falvakon keresztül visszaérjük Tokajba.
→ TovábbEgy hely a városban, ahol azonnal körülvesz a természet, méghozzá ott, ahol a legkevésbé számítanál rá. Ártéri fák árnyas lombsátra kilométereken keresztül, hihetetlen folyóparti kilátásokkal. Ligetek, parkok, nádasok, hattyúk, vadkacsák, csend és lustán hömpölygő Duna. Bringával és gyalogosan is végigjártuk a csepeli Kolonics György sétányt, és minden méterét imádtuk.
→ TovábbA buszokon is a vonatokon is biztosítanak kerékpárszállítási lehetőséget, így a legtöbb kedvelt kirándulóhelyre eljuttathatjuk a biciklit. Aktuális jegyárak és egyéb praktikus infók a cikkben.
A balatoni bringakörön kívül egy teljesen új, nem hagyományos kerékpáros nyomvonalon is megkerülhetjük a tavat. A 400 kilométeres KalandKör végig kitáblázott, és igazi gravel paradicsom.
Magyarország legkeletibb hegységét, a Zemplént sokan sokféle névvel illetik (újabban a Tokaji-hegység megnevezés kezd elterjedni), de az biztos, hogy a népszerűsége és látogatottsága elmarad az Északi-középhegység olyan tagjai mellett, mint a Bükk vagy a Mátra. Ennek persze megvannak az okai: a vonulat az ország északkeleti sarkában, a nagyobb városoktól viszonylag távol helyezkedik el, így hazánk legtöbb pontjáról nehézkes a megközelítése.
→ TovábbA lágyan hullámzó dél-zalai dombok között megbújó, kis forgalmú utakra számos bringatúra-útvonal fűzhető fel. Errefelé minden falunak saját szőlőhegye és kilátója van, de a hatalmas kiterjedésű zalai erdőkben éppúgy megfér egymás mellett a termálfürdő és az olajhimba, mint hazánk leghosszabb kisvasútja és egy titkos erődrendszer.
A bringatörténelmet bemutató páratlan gyűjtemény Balassagyarmat egyik legszebb klasszicista épületébe költözött át. Itt mindenkinek tátva marad a szája, aki csak kicsit is érdeklődik kerékpározás iránt.
Augusztus 4-én, pénteken átadták a Lánchidat. Déltől már a gyalogosok birtokba vehetik a járdákat, este pedig a BKK piknikkel készül az ünnepélyes átadóra.
Szigetvárról mindenkinek beugrik Zrínyi Miklós – és talán ellenfele, Szulejmán szultán – neve, de tudtad, hogy a városban két dzsámi van, igazi török lakóházat is találhatsz, a közelben pedig a Magyar–Török Barátság Parkban sétálhatsz? Gondoltad volna, hogy a Zselic legdélebbi nyúlványain egy szőlőhegy rejti az egyik legnagyobb oszmán szultán síremlékét?
A Tokaji-hegy lábánál fekvő települések – Tokaj, Tarcal és Bodrogkeresztúr – kerékpáros elérése ismét biztonságosabbá vált.
Kerékpáros szervizoszlopokat helyeztek el a magyar tenger körül. A közterületeken lévő szerszámokat az év minden napján lehet használni.
Újabb kerékpáros közlekedési kapcsolatok létrehozásával fejleszthetik a fenntartható közlekedési eszközök arányát a főváros XII. kerületében.
Balatonföldváron most nyílt meg egy kerékpáros pont, ahol lehet biciklit kölcsönözni és szervizelni, de kaphatunk infót a környék legjobb túráiról is.
Természetjáró körökben az utóbbi hetekben futótűzként terjedt el a Pilismarót-Királykúti-nyereg között megújult kerékpárút átadásának híre. A Pilis-Visegrádi-hegység legszebb útvonala tükörsima aszfaltot kapott, így bárki, bármilyen bringával élvezheti az erdei kerékpározást.
→ TovábbHogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.