Javában zajlik a szentendrei kerékpáros híd építése
Beemelték a Budapestet Szentendrével összekötő kerékpárút építkezésén a 36 méteres híd két, összesen 18 tonnás hídelemét a Dera-patak fölött, Szentendrén.
Beemelték a Budapestet Szentendrével összekötő kerékpárút építkezésén a 36 méteres híd két, összesen 18 tonnás hídelemét a Dera-patak fölött, Szentendrén.
Megújul a Balatoni Bringakör, kerékpárúton tekerhetünk a fővárosból a Velencei-tóig és végre körbeér a bringás útvonal a Tisza-tó körül.
Biztonságos közlekedését támogató munkafüzetet kapnak hamarosan a hazai iskolák 4-5. osztályos tanulói. Ott voltunk a kiadvány bemutatóján.
A kormány és a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. a sikeres közbeszerzési eljárások után 27 tervezési szerződést írt alá nettó 603 millió forint értékben.
Többek között a Velencei-tótól a Balatonig, Százhalombattától Budapestig és a Tisza-tó körül is tekerhetsz a jövőben a tervek szerint. Országos szintű kerékpáros fejlesztések lajstroma következik.
Háromszintes, 1362 négyzetméteres bringáskomplexumot építettek Tiszafüreden, amelyben egyszerre akár 100 kerékpáros is elfér. A kipróbálásra 2016 tavaszáig még várni kell.
Közösségi kerékpárkölcsönző hálózatot alakítanak ki a közeljövőben Nagykanizsán. Elsőként 80 kerékpárral és tíz helyszínen dokkolóállomások létesítésével indul a rendszer. A fejlesztés részeként egy kilométernyi új kerékpárút is épül.
Harmadik helyen állunk a kerékpáros közlekedés rendszerességét tekintve az EU-ban - derül ki az Eurobarometer mostanában publikált felméréséből. A dobogó csúcsát a hollandok foglalják el, a második helyezett pedig Dánia.
Az Európai Unió IPA-programjának forrásait felhasználva közös magyar-horvát pályázat keretében bővítették a határ menti térség kerékpáros infrastruktúráját. A meglévő hálózatokhoz is kacsolódó új útvonalak kedvelt kerékpáros-szakaszokat tettek biztonságossá és korábban nehezen elérhető területeket megközelíthetővé.
A város négy pontjára telepített dokkolóállomásokkal és 30 speciális kerékpárral indították el Hévízen a mintegy 90 millió forintból megvalósított közösségi kerékpárrendszert.
A Hévíz-Keszthely-Szigliget háromszög ugyanis számos új kirándulási lehetőséget és kulturális látnivalót kínál, amiért megéri kiszállni a magyar tenger habjai közül.