Tekertünk egy jót a magyar Amszterdamban
Van egy vidéki város Magyarországon, amely verhetetlen a bringások számát illetően, ráadásul az az előnye is megvan, hogy a környékén szuper kerékpárutak vannak. Ebből már tudja valaki, hogy hol jártunk?
Van egy vidéki város Magyarországon, amely verhetetlen a bringások számát illetően, ráadásul az az előnye is megvan, hogy a környékén szuper kerékpárutak vannak. Ebből már tudja valaki, hogy hol jártunk?
Ha valaki kerékpárral fedezné fel legnagyobb tavunk környékét, akkor van egy nagyon jó hírünk: szuper túraútvonalakat és bringák közül válogathatunk ízlésünknek és erőnlétünknek megfelelően. Kedvcsinálónak mutatunk is egy tihanyi körtúrát.
Bringára pattanunk, hogy felfedezzük Palócföld egy kevésbé ismert szegletét és annak nem akármilyen látványosságait.
A lágyan hullámzó dél-zalai dombok között megbújó, kis forgalmú utakra számos bringatúra-útvonal fűzhető fel. Errefelé minden falunak saját szőlőhegye és kilátója van, de a hatalmas kiterjedésű zalai erdőkben éppúgy megfér egymás mellett a termálfürdő és az olajhimba, mint hazánk leghosszabb kisvasútja és egy titkos erődrendszer.
Jó hír a bringásoknak, hogy átépítik a Kajászón található sebességlassító bukkanókat, amelyek miatt több baleset is történt. Új megoldásként a szabványoknak megfelelő, kerékpárral biztonságosan használható sebességcsillapító küszöböket alakítanak ki.
A Fertő tó környéke az egyik legjobb hazai terep egy kiadós bringázására, nem véletlenül szervezte oda a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) új bringás alkalmazásának gyakorlati bemutatóját. Sajnos, az égiek másként látták a dolgokat.
Kipróbáltuk a tavaly nyár végén átadott Buba, azaz a Budapest-Balaton kerékpárút Velencei-tóig vezető szakaszát. Ha bringás edzésnek fogjuk fel, tökéletes az útvonal, a szintemelkedés miatt azonban családi túrának csak akkor ajánlott, ha kigyúrt kamaszokkal vágunk neki a bő 60 kilométeres távnak.
→ Tovább11 útvonal közül lehet választani április 17. és április 30. között. Te is szavazhatsz.
A Mátrát minden irányból átszelő kerékpáros úthálózat lehetővé teszi, hogy a hegységnek egy gyalogosan ritkábban látogatott arcát is megismerhessük. A látványos körtúra a Mátra délkeleti szegletében ízelítőt ad a hegyi kerékpározás változatosságából.
→ TovábbHa valaki terepen szeretne bringázni, azt Magyarországon elméletileg nem teheti meg akárhol. Ezt sokan nem tudják.
A Ráckevei (Soroksári)-Duna legdélebbi, azaz Ráckeve és Tass közé eső szakaszának mindkét partja maga a megtestesült nyugalom, ahol egy egész napot el lehet tölteni tekeréssel, nézelődéssel, evés-ivással, tavasztól őszig akár fürdőzéssel is. Minél távolabb kerülünk ugyanis Budapesttől a Csepel-szigeten, annál nyugodtabb környezet vesz körül, így megéri felfedezni a sziget legdélebbi csücskét.
Az önmagában horgonyzott függőhíd Dunabogdány és Kisoroszi között épül majd meg. A hídra több pihenőpontot is terveznek, így a bringásoknak lesz alkalma megállni, akárcsak a Tisza felett átívelő kerékpáros hídon.
Az idén létrehozott Ring Sorozattal öt hazai hegységünk legszebb részeit fedezhetjük fel kerékpárral.
Kerékpáros túrasorozatot hirdet a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ). A Tekerj a Zöldbe! családbarát túrák célja a kerékpározás népszerűsítése és - a már ismert útvonalak mellett - az alternatív bringautak megismertetése. Túraszervezők jelentkezését a www.tekerjazoldbe.hu oldalon várják!
Sokan azt hitték, hogy koronavírus miatti egynyári növekedés után visszaáll a „régi rend”, de nem ez történt: 2020 és 2021 fordulóján is kitartott a növekedési ütem, majd 2021-ben stabilizálódott, és kicsivel tovább nőtt a biciklis forgalom Budapesten.
Bő ötven évvel az utolsó vonat elhaladása után, a Veszprém és Balatonalmádi közötti pálya helyén ma nagyszerű kerékpárút kanyarog.
→ TovábbAz Országos Bringapark Program részeként egy erdei single trail pálya készült el Balassagyarmaton, amely – egy sor új fejlesztésnek köszönhetően - a környék egyik jelentős turisztikai célpontja lehet.
Profi és amatőr terepkerékpárosoknak jó hír, hogy egy ingyenesen használható pályát kaptak a főváros közelében.
Hegyről leszáguldó bringások, erdő csendjét felverő motorzúgás: aki rendszeresen túrázik, annak ezek az élmények bizonyára nem jelentenek újdonságot. Megnéztük, az illegális utakat választó kerékpárosok és motorosok milyen nyomokat hagynak maguk után a természetben.
A kánikula és egyéb kihívások ellenére ismét megragadott a végtelen nyugalom, a végeláthatatlan földtenger és víztenger, a csatornák, melyek, mint az erek, behálózzák a látóhatárt.
→ Tovább