A Margit-szigettől Guatemaláig, és még annál is tovább
Ha két túra között olvasnál egy jó könyvet, hallgatnál egy érdekes podcastet, esetleg lenne kedved egy kiállításhoz, akkor állj meg itt egy kicsit, mert van néhány tippünk számodra.
Ha két túra között olvasnál egy jó könyvet, hallgatnál egy érdekes podcastet, esetleg lenne kedved egy kiállításhoz, akkor állj meg itt egy kicsit, mert van néhány tippünk számodra.
Télen az embernek nem mindig van kedve kimozdulni, na, meg ott vannak a hosszú, sötét esték is, amikor van idő olvasni, filmet nézni vagy épp egy jó beszélgetést meghallgatni. Kulturális ajánlónkban olyan nézni-, hallgatni- és olvasnivalókat ajánlunk, amelyek a természetről, utazásról, ismerős és ismeretlen tájak, városok felfedezéséről szólnak.
Az égbolt szerelmesei ismét összegyűlnek, hogy megünnepeljék a magyar asztrofotózást. Száz különleges kép kerül kiállításra a Magyar Természettudományi Múzeumban, a november 16-ai megnyitóra pedig minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Ismét bebizonyosodott, hogy világszínvonalú a hazai természetfotózás, a „Saubermacher – Az Év Természetfotósa 2024” átadón a bravúros képek mellett számos kedves pillanat színesítette az estet. Fény derült arra is, hogy vajon a három éve fődíjas Daróczi Csaba ezúttal is bezsebelhette-e „Az év természetfotósa” címet.
Esőben sem kell feltétlen lemondani a természetről, csak más típusú élménnyel érdemes azt kiváltani. Mutatunk izgalmas és szórakoztató helyeket, amelyek az év minden időszakában szuper programlehetőséget nyújtanak az egész család számára.
Megéri beugrani az ország legújabb, és valószínűleg legkisebb kiállítóterébe, ahol az egykori hídpénztárban kaphatunk ízelítőt a budapesti hidak történetéről.
A miniszobrok nagymestere, Kolodko Mihály legújabb alkotásaival a Dunában sodródó szemét problémájára hívja fel a figyelmet. Izgalmas projektjének fókuszában a dunai cápák állnak, melyek a folyóból kifogott műanyag hulladékokból és egy környezetbarát beton összegyúrásából születtek, és a váci Pannónia Házban láthatók. Érdemes addig megnézni őket, amíg el nem úsznak onnan.
Április 18-án nyílt meg a Magyar Természettudományi Múzeum kupolacsarnokában a Kékvándor című kiállítás Burger Barna fotográfus képeiből.
Felhőkarcoló a pesti belvárosban? Mozgó pályaudvar Kelenföldön? Óriási fekete tornyok az Astorián? Milyen lenne ma a főváros, ha megvalósultak volna ezek a tervek? A Vigadóban látható Sosemvolt Budapest című kiállításon elmerülhetünk ebben a múltbéli fantáziavárosban.
Idén is megrendezik a Csillag-Képek asztrofotós kiállítást, amelyre az elmúlt év legszebb képeit gyűjtötték össze hazai asztrofotósoktól.
Az égbolton feltűnő hullócsillagok és a Földre érkező égi kőzetek mindig is érdekelték az embereket. De vajon mit jelentenek a meteoritok egy szakértő, egy igazi gyűjtő számára, aki saját gyűjteményéből hozott létre egy kiállítást azért, hogy másokat is megismertessen a meteoritok rejtélyes és izgalmas világával.
A bringatörténelmet bemutató páratlan gyűjtemény Balassagyarmat egyik legszebb klasszicista épületébe költözött át. Itt mindenkinek tátva marad a szája, aki csak kicsit is érdeklődik kerékpározás iránt.
Mi más mutathatná meg jobban az idén 50 éves Hortobágyi Nemzeti Park természeti és kulturális értékeit, mint azok a gyönyörű képek, amelyeket hazánk természetfotósai készítettek. A legszebb fotókat díjazták, a nagyközönség pedig egy kiállításon csodálhatja meg őket.
Dezső Tamás fotóművész napokban megnyílt kiállításának középpontjában a növények állnak. A növények, amelyeknek a létét evidensnek vesszük, de nem tudjuk őket jelentőségüknek megfelelően kezelni. Ebben a klíma- és ökológiai válsággal sújtott 21. században a legfőbb ideje lenne változtatni ezen.
A Gemenci-erdő minden évszakban izgalmas vidék, de ősszel a színesedő lombok idején talán még izgalmasabb. De mit csináljunk akkor, ha kifogunk egy esős napot, és az erdei kirándulás már nem tűnik a legjobb ötletnek? Pörbölyben az a jó, hogy esős időben sem kell senkinek a szobában tölteni a régóta várt gemenci napokat, mert az Ökoturisztikai Központ ilyenkor is számos érdekes élményt tartogat.
Egész napos családi rendezvényre várják a látogatókat a pörbölyi Ökoturisztikai Központban és az erdei vasút megállóiban.
Augusztustól ismét várja látogatóit a Csárdakiállítás a Kilenclyukú híd melletti Hortobágyi Nagycsárdában. A belépés mindenki számára ingyenes.
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum legújabb attrakciója segítségével nemcsak az erdélyi falu, hanem a székelyföldi városok lakóinak életébe is beleshetünk. A felépített város- és falurészlet épületeiben a tárgyi kiállítások és interaktív játékok mellett korabeli lakók is megelevenednek.
Pécs egyik legismertebb török emléke, a Jakováli Hasszán pasa dzsámi megújult állandó tárlattal nyitotta meg a kapuit.
Vajon mi köti össze a magyar jégtörő flottát, a balatoni lángosost, a dunai aranymosókat, a szódavizet, a Lánchidat, a hajómalmokat vagy az emberi agyat? Igen, életünk nélkülözhetetlen hozzávalója, a víz. Az esztergomi Duna Múzeum nagyszabású kiállításon járja körül a témát.