Kétméteres kígyó lett az Év Hüllője
A kaszpi haragossikló helyzete elkeserítő. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület idén az Év Hüllője kampánnyal szeretné felhívni a figyelmet erre a ritka állatra.
A kaszpi haragossikló helyzete elkeserítő. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület idén az Év Hüllője kampánnyal szeretné felhívni a figyelmet erre a ritka állatra.
Összesen 201 példány talált új otthonra a természetben a Rákosivipera-Védelmi Központban zajló munkának köszönhetően.
Pánikra semmi ok, évente csak egy-két viperamarás fordul elő Magyarországon.
Zoológiai szenzáció történt a vadasparkban: egy nőstények lakta terráriumban vipera jött a világra.
Videón nézhetjük meg, hogy sikerült-e végül kikecmeregnie szorult helyzetéből a kis viperának.
A Rákosi Viperavédelmi Központban rendszeres tél közepi program a leskelődés.
Közeli videón szurkolhatunk a rákosi viperának, hogy szerencsésen megszabaduljon a bőrétől.
Jeladóval szerelték fel őket, hogy nyomon tudják követni a mozgásukat.
15 kisvipera látott napvilágot múlt pénteken a Rákosivipera-védelmi Központban.
A rákosivipera-védelmi program Facebook-oldalán július 23-ig várják a tippeket. A válaszadók között bögrét sorsolnak ki.
Hogyan lehet megkülönböztetni a kettőt? Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság segítségével rántjuk le a leplet.
A felmérés a kiskunsági viperaélőhelyeken zajlott, és meglepő eredményeket hozott.
Fokozottan védett hüllőfajunk egyelőre még az igazak álmát alussza a föld alatt, de a védelmükért dolgozó szakemberek már nagy munkában vannak. Egy hatalmas hálórendszert építettek ki egy viperák lakta gyep felett, ami távol tartja majd a kígyókra éhes ragadozókat.
Hazánkban a kígyók (Serpentes) roppant népes, világszerte háromezernél is több fajt magában foglaló alrendjének csupán hét képviselője őshonos.
A vörös róka és az európai borz nagy viperafogyasztók. Most olyan zárt hálórendszert építenek ki a Kiskunsági Nemzeti Park egyik élőhelyén, amivel megvédhetik a kígyókat ezektől a ragadozóktól.
Két olyan helyen találkoztak a veszélyeztetett fajjal, ahol eddig még sosem látták.
A napokban egy fiatalember számára ismeretlen állat határozását kérte egy internetes csoportban. Egy hüllőét, amit viperának nézett, és ezért leforrázta azt. Nem vipera volt, rézsikló. De ebben az esetben ez mindegy is. Az ember nem önt le forró vízzel egy élő állatot.
A hideg napokat a veszélyeztetett faj egyedei rágcsálójáratokban vészelik át, a megjelenésük tehát azt jelenti, hogy szerintük is itt a tavasz.
Egy jókora antennával felszerelkezve vágtunk neki megkeresni Valit és Pirit a hármashatárhegyi reptér melletti susnyásban. Részsikereket értünk el.
A rovarok osztálya nem véletlenül képviselteti magát ennyi fajjal, hiszen egyébként is az élővilág legfajgazdagabb társasága: becslések szerint az összes faj háromnegyedét ezen élőlények teszik ki. Egy ekkora csoport természetesen csak úgy lehet (evolúciós értelemben) ennyire sikeres, ha a legkülönbözőbb életstratégiákat követik. Mivel kis termetű állatokról van szó, sokuk választotta azt az utat, hogy más, nagyobb méretű állatokon élősködjön, lehetőség szerint feltűnés nélkül.