Életveszélyessé vált, nem látogatható az Óház-kilátó
Balesetveszély miatt lezárták Kőszeg népszerű kilátóját. Látogatása tilos, a biztonságos állapot helyreállításáig a látogatók türelmét és megértését kérik.
Balesetveszély miatt lezárták Kőszeg népszerű kilátóját. Látogatása tilos, a biztonságos állapot helyreállításáig a látogatók türelmét és megértését kérik.
A Bükkalján megbújó kis települést számos ok miatt érdemes felkeresni. Az egyik a falu feletti Berezd-tetőn álló, formabontó külsejű kilátó, ami nem pusztán esztétikai megfontolásokból lett épp ilyen. Formája nagyon is konkrét utalás a Bükkalja titokzatos látnivalóira.
A Zselicen általában a kéktúrázók is csak átvágnak, hiszen a széles, gyakran sáros erdei utak által behálózott, egyszerű terepű dombvidéknek nincs izgalmas turisztikai kiépítettsége. Tavaly azonban a tájegység legmagasabb pontja kapott egy tekintélyes méretű kilátót.
Karbantartás miatt átmenetileg nem látogatható Lillafüred népszerű látnivalója, a Zsófia-kilátó.
Idén már csak október 26-27-én lehet felmenni az ország egyik legkülönlegesebb kilátójába.
Olyan mátrai kilátópontokat gyűjtöttünk össze, ahol az év bármelyik időszakában érdemes elidőzni, de most, ősszel kifejezetten különleges látványt ígérnek.
Persze az egy jó kérdés, hogy mit is takar pontosan ez a kifejezés, de az bizonyos, hogy a Korponai-fennsík déli részén található Opavská hora 577 méterrel a tengerszint felett álló magaslatáról a Börzsönytől a Bükkig nyílik szokatlan perspektívájú, ugyanakkor kétségtelenül bámulatos körpanoráma.
Szerintetek a Csóványos elnevezésnek van bármi köze az egykor itt működő vulkán lávabombáinak ragyogó csóvájához? Vagy ennél prózaibb a név eredete? Cikkünkben utánajártunk.
Ha kigyönyörködted magad a 100 méteres építmény kilátóteraszairól, némi bátorsággal akár 20 másodperc alatt is lejuthatsz az aljába.
Rábukkantunk az egyik legkülönösebb hazai falura a somogyi dombok között. Árpád-kori templom, Nemzeti csillagaink ösvénye, Örökkévalóság parkja és zenélő kilátó, misztikus Szent György-vonalak, titokzatos Kacskovics-kastély – ez mind megtalálható Gyugyon. A nyugalom szigete megér egy kirándulást, már csak azért is, mert innen csak egy karnyújtásnyira van a Balaton, és nyáron sem vár nagy tömeg.
Szuper lenne, ha Magyarországon több olyan kulturált kirándulóközpont volna, mint amilyen Királyrét. Amit könnyű megközelíteni, ahonnan lehet egészen rövid, akár kisgyerekkel is élvezetes, vagy éppen hosszú és tartalmas túrákat is tenni, ahol emellett is akad program, mert modern és informatív kiállításokat nézhetünk meg, vagy éppen kisvasutazhatunk, nem utolsósorban pedig enni-inni, pisilni is van hol. Összeszedtük, mi minden található most Királyréten, és mesélünk a turistaközpont kialakulásáról is.
Ha Balaton, akkor elsőre a strandolás, a vízi élmények és a gasztronómia jutnak eszünkbe, de a kirándulók számára maga a táj is legalább ennyire vonzó tényező. Válogatásunkban olyan balatoni kilátókat szedtünk össze, ahol a madártávlat mellett valami pluszt is kapunk.
Az eplényi kilátót statikai okokból le kellett zárni, és hamarosan le is bontják, így többé nem látogatható.
A főváros egyik legmagasabb kilátója a XVI. kerületi Naplás-tó mellett található. A fürdésre nem, de horgászásra annál inkább alkalmas víztározó eddig is kedvelt célpontja volt a bringásoknak, ám vonzerején óriásit dobott a közelében épített kilátó, ráadásul remek tűzrakó helyeket és padokat is kialakítottak a tó melletti erdőben.
A Soltvadkert határában hullámzó Vadkerti-tó a kiszáradófélben lévő homokhátság egyik utolsó természetes, vizes menedéke. A strandolók, horgászok és főleg a környékbeli madárvilág számára oázisként szolgáló tavat egy hangulatos tanösvény járja körbe, melynek segítségével egy kellemes, másfél órás sétával a tó mindhárom arcát felfedezhetjük.
→ TovábbA Vállus fölötti kilátóból szemet gyönyörködtető panoráma tárul elénk a Bakony-vidékre. A szemfülesebbek a Balatont is megpillanthatják, főként azonban alacsony, erdős vonulatok sorakoznak körülöttünk.
Kilátóvá alakítják Dorogon az egykori aknatornyot, ami 1981-óta bányász emlékműként funkcionál.
A közelmúltban több geodézia tornyot is a turizmus szolgálatába állítottak. Ismered ezeket az új kilátókat? Tudod, mi volt az eredeti funkciójuk?
A Veszprém és Tapolca között kanyargó 77-es főút csodaszép helyeken vezet a Bakony és a Balaton-felvidék lankái között. Ha arra járunk, tervezett túránk előtt érdemes egy kis pihenőt beiktatni, ugyanis egy különleges kilátóból csodálható meg a környék.
A Balaton forgalmas partjától eltávolodva, a tihanyi és a zánkai partszakasz fölött kismedencék sora húzódik, bennük, illetve közelükben Óbudavár, Pécsely és Dörgicse: festői szőlőhegyekkel, erdőkkel körülvett falvak, évszázados kőhidakon átkanyargó, nyárfasorokkal szegélyezett utakkal összekötve.