Így telelnek a túzokkakasok
Gyönyörű példányokat videóztak le egy kisunsági repceföldön hazánk egyik legnagyobb testű röpképes madárfajából.
Gyönyörű példányokat videóztak le egy kisunsági repceföldön hazánk egyik legnagyobb testű röpképes madárfajából.
Szokatlan helyen, egy lakott tanya mellett neveli egy parlagisas-pár három fiókáját. Az amúgy zavarásra érzékeny fajhoz tartozó szülőpár bátor kísérlete kétséges volt, de úgy tűnik, őket ezúttal nem zavarja az ember közelsége.
A ragasztót ráadásul zárt térben, körültekintően helyezték el, a baj így is megesett.
Rendben, hogy a fotón látható állat egy közönséges rétisáska, de miért lila?
Sokan nem tudják, de a házi bivalyok rengeteg védett madarunknak segíthetnek az ideális költőhely kialakításában. Íme, egy jó példa Katymárról!
Egerészölyvek és barna rétihéják estek áldozatul a Mórahalom határában történt mérgezésnek. A rendőrség nyomozást indított.
Valószínű, nem erre számítottak az idei első visszatérő ugartyúkok, amelyek afrikai telelőhelyükről tulajdonképpen a télbe érkeztek meg hozzánk az elmúlt napokban. De vajon tényleg tyúkok ezek a nagy, sárga szemű madarak?
Felébredtek téli álmukból az ürgék. Ha kíváncsi vagy rájuk, Bugacon például biztosan találkozhatsz velük.
Ismeretlenek munkagéppel hajtottak át egy védett szikes területen, amellyel nemcsak évtizedekre megmaradó tájsebet, hanem komoly természeti károkat is okozhattak.
Korainak mondható ez, hiszen a tarka sáfrányok vagy más néven krókuszok leggyakrabban február közepén-végén, március elején szoktak virágozni, de az eddigi enyhe télben már nem vártak tovább.
Az idei állományfelmérés sajnos kellemetlen meglepetést okozott a kutatóknak: a korábbi évekhez képest jóval kevesebb földikutya-túráscsoportot találtak.
A nemrég megrendezett Peszéri Fanyűvő Kupa alkalmával a versenyzők 3,5 hektáros területet tisztítottak meg az inváziós fás szárú növényektől.
Egy nádtetejű veremház teljesen megsemmisült, a lángok továbbterjedését viszont sikerült megakadályozni.
A legkisebb nőszirom virágot bontott a kiskunsági löszpusztagyepeken. Áprilisban már messziről felhívja magára a figyelmet színpompás virágaival. Az apró nőszirom példányainak 5000 forint a természetvédelmi értéke, ezért nem tanácsos leszakítani, élőhelyén szabad csak gyönyörködni szépségében.
Megkértük a hazai nemzetipark-igazgatóságok szakembereit, ajánljanak nekünk olyan túrahelyszíneket és tanösvényeket, amelyek kora tavasszal különlegesebbek, mint bármely más évszakban.
Apró és tökéletes rejtőszínnel rendelkezik, így a fákon vagy a talajon alig lehet kiszúrni ezt a szerény tavaszhírnököt.
A cikkből az is kiderül, hová kell menned, ha látni akarod ezt a különleges és törékeny növényt.
A Kiskunságon 11 éve járt utoljára a kopár vidékek madara, ami a fején lévő kettős tollpamacsról kapta a nevét.
Az uráli bagoly hegyvidéki faj, ezért nagyon meglepődtek Bács-Kiskun megyei megjelenésén. Sajnos megsérült a szárnya, és csak napok múlva lehet megmondani, szabadon lehet-e engedni.
Ennél nagyobb csapat még sosem tartózkodott Bács-Kiskun megyében.