Tudtad, hogy melyik Duna menti tájegységet hívták régen Kukkóniának?
A Nemzetközi Duna-nap apropóján mutatjuk be e kevésbé ismert, de jól megközelíthető tájegységet, s egyben meg is emlékezünk a hajdani vízi világról.
A Nemzetközi Duna-nap apropóján mutatjuk be e kevésbé ismert, de jól megközelíthető tájegységet, s egyben meg is emlékezünk a hajdani vízi világról.
Számos magyar és külföldi film, illetve sorozat jelenetei köthetőek érdekes magyar épületekhez, ezért most újabb filmes összeállítással jelentkezünk. Tudod, hol vették fel a Vörös verebet vagy az Utolsó királyságot?
Sőt, valójában most először vált a nagyközönség számára is látogathatóvá és a Szépművészeti Múzeum egy mostoha sorsú tárlatának ad helyet.
A Duna két oldalán nyolc kilátópontot építenek a nyár végéig.
A komáromiak is meglepődtek a különös látogatón, amikor egy kutyára hasonlító vadállatot láttak kódorogni a város utcáin. Később kiderült, hogy egy aranysakál tévedt a számára egyáltalán nem komfortos környezetbe.
Elkészült a komáromi Csillag erőd, 2020 tavaszától lehet majd látogatni. Addig egy kis ízelítő.
A Turista Magazin História rovatában mindig igyekszünk olyan várakat, kastélyokat és templomokat bemutatni, amelyek látványosak, izgalmas a történetük, vagy éppen többnyire ismeretlenek a turistatömegek előtt. Szerencsére ilyenekből bőven akad hazánkban és a környező országokban, így az idei merítés is izgalmasra sikerült.
Ha valaki nincs tisztában azzal, hogy a Komáromban található Monostori erőd ilyen hatalmas, kívülről szemlélve talán nem is hinné el. Főleg akkor, ha rossz irányból közelít, vagy nem megy elég közel, hogy észrevegye a füves domboldalból kikandikáló falakat. Ha alaposan szeretnél elmerülni a magyar hadtörténetben, egy-két óra nem lesz elég.
Gábor negyedik emeleti lakásában gondozza az elütött kis őzet, aki a tej és a banán mellett a televízió nagy rajongója. A gida egyre pajkosabb, ha pedig teljesen felépült, egy farm mellett fog élni.
2018 második felére befejeződik a komáromi Csillag erőd bővítése és rekonstrukciója, a létesítmény jövő nyártól fogadhatja a látogatókat.
Ha eddig nem tudtad volna, a legnagyobb közép-európai erőd Magyarországon, ezen belül is Komáromban található. Kívülről nem is lehet sejteni, mekkora létesítményt takarnak a dombok, de eláruljuk: ha szeretnéd alaposan megismerni, arra nem lesz elég egy-két óra.
A komáromi Monostori erőd a 19. század legfejlettebb haditechnikai elveinek felhasználásával több mint két évtizeden át épült, az építkezésen több ezer ember dolgozott. Az azonban nem derült ki, hogy a monumentális erődítmény éles helyzetben mire is képes; az erődöt ugyanis soha nem támadták meg.
Nem tudjuk, hogy láttad-e Jókai Mór Aranyember c. regényének filmváltozatát, de az biztos, hogy megéri felkeresni az egykori forgatási helyszínt, a koppánymonostori Szent Pál-szigetet. A napokban itt adták át ugyanis azt a tanösvényt, amely a Duna ártéri erdejét, lápos vidékeit mutatja be a közönségnek.
Vajda János költőről nevezték el a 400 négyzetméteres létesítményt, amely egész évben alkalmas csoportok fogadására, és még az étkezést is tudják biztosítani.
A komáromi Rüdiger-tó területén egyre fogy az élelem a betelepült hódok számára, így a szakemberek eldöntötték: költözniük kell.
A KEM SZÖSZ Természetbarát Szövetség irányítása mellett a megyei egyesületek és szakosztályok újítják fel a Közép-Dunántúli Piros útvonalának jelzéseit, és ahol szükséges, oszlopokat is kihelyeznek.