Keresés eredménye

Ezeket az íratlan szabályokat érdemes megtanítani a gyereknek, ha kirándultok

Amikor az ember a természetbe indul, az pont olyan, mintha vendégségbe menne, és bár nincs törvény rá, vendégségben mégsem tesszük fel a lábunkat a terített asztalra, úgy kirándulóként, természetjáróként is vannak olyan íratlan szabályok, amelyeket jó, ha betartunk, mert úgy egyszerűen jobb lesz mindenkinek: a természetnek, a többi túrázónak és végső soron nekünk is. Ezt a tudást pedig nem is adhatjuk át jobban, hatékonyabban a gyerekeinknek, mint épp kirándulás közben. Összeírtunk 8 íratlan szabályt, amit mi is az előttünk járóktól tanultunk.

2024.06.25.

Jóformán a szemétből nőtt ki a város közepén a különleges klímakert

Városi környezetben szokatlan látvány fogadja azokat, akik az Auróra Klímakertbe tévednek a 8. kerületben. Lelkes természetvédők egy izgalmas kísérlet keretében öt év alatt az egyik elhagyott, murvás parkolóból, szinte a semmiből permakultúrás, buja bokros-fás „édenkertet” teremtettek. Megnéztük, milyen az, amikor a józsefvárosi betondzsungelben, 100 négyzetméteren átveszi a természet az irányítást.

2024.06.07.

Léggömbként száll fel, szemétként ér földet

A lufik röptetése még ma is népszerű programpont a jeles eseményeken, legyen az ballagás, esküvő vagy nagy sportesemény. Ma már azonban egyre többen keresnek környezetkímélőbb alternatívákat a léggömbökre, mert tudják, az általuk okozott pillanatnyi örömnek túl nagy ára van.

2024.06.03.

Sipos Katalin: „Ha megkérdezik, hogy mi értelme az életemnek, én tudok rá válaszolni”

A WWF Magyarország igazgatója több mint 30 éve dolgozik a természetvédelemben, és el sem tudja képzelni, hogy valaha mással foglalkozzon. Azt mondja, a kiégéssel szemben mindenkinek meg kell találnia saját ellenszerét: az övé a kertészkedés és a túrázás, amikor abban a közegben lehet, amiért végső soron dolgozik. Sipos Katalinnal beszélgettünk a pályájáról, a WWF-ről, és arról, hogy a zempléni gyerekkor nem múlik el nyomtalanul.

2024.05.31.

Hogyan nyaraljunk ökoturistaként? Természetalapú megoldások nyomában

Manapság lényegében mindent ökoturizmusnak neveznek, ami valamilyen módon kapcsolódik a természethez. A valódi ökoturizmus két fő szempontja ezzel szemben mindig és mindenhol világos: az ökológiai lábnyomunk csökkentése és a meglátogatott közösség támogatása. Az ökoturizmus tehát egy szempont, egy törekvés, ami érinti az utazás módját, az igénybe vett szállás típusát, azt, hogy hogyan étkezünk és milyen tevékenységeket végzünk vendégeskedésünk során. Lehet-e és lesz-e a fenntarthatóság a turizmus célja és lényege? Nézzük, milyen lehetőségeink vannak ökoturistaként.

2024.05.24.

Legyen még zöldebb a karácsony!

Az év utolsó hónapjában riasztóan megugrik a megvásárolt, felhasznált, majd szinte azonnal eldobott papír mennyisége. Ráadásul a keletkező hulladéknak csak töredéke kerül szelektív gyűjtőkbe.

2023.12.16.

Ma van a globális túlfogyasztás napja

Idén augusztus 2-án jött el a túlfogyasztás napja, a világ fogyasztói eddigre használták fel a Föld éves erőforrásait, innentől minden nap ajándék, és búcsút mondhatunk a fenntarthatóságnak. Ha Magyarországot nézzük, ennél is kedvezőtlenebb a helyzet.

2023.08.01.

Bolygónk továbbra is pusztul, mi pedig továbbra is csak nézzük

A kétévente megjelenő WWF Élő Bolygó Jelentés legfrissebb kiadása rávilágít arra, hogy bolygónk pusztulásának mértéke még mindig nem változott. Ráadásul kettős krízissel kell szembenéznünk, hiszen a klímaváltozás és a biológiai sokféleség csökkenése egyaránt veszélyezteti a jövőnket.

2022.10.13.