Kell-e a kutyára az erdőben póráz?
Jogszabály írja elő, hogy hol kötelező pórázt adni az ebre, de a gazdik vagy nincsenek ennek tudatában, vagy egyszerűen fütyülnek rá.
Jogszabály írja elő, hogy hol kötelező pórázt adni az ebre, de a gazdik vagy nincsenek ennek tudatában, vagy egyszerűen fütyülnek rá.
Négylábú túratársammal idén ősszel a 30 kilométeres Börzsöny vándortúrát, és a könnyed Téli tókerülő 15-ös távját abszolváltuk. Mostanra szokásunk lett felkerekedni és együtt teljesítménytúrázni, így kiléphetünk kicsit a komfortzónánkból. Az ilyen helyzetekben válnak szorosabbá leginkább a barátságok, s nincs ez másképp a mi kapcsolatunk esetében sem.
→ TovábbEgy kora októberi napon csatlakoztunk Farkas Szilvia szarvasgombász és gombakeresőkutya-kiképzőhöz, hogy megtapasztaljuk, mi fán terem a triflászat. Különleges élményekkel, sok érdekes információval és jó pár átható illatú gombával tértünk haza.
Augusztus 26-án ünnepeljük a Kutyák Világnapját, amely remek alkalom arra, hogy megemlékezzünk hűséges társainkról, és kifejezzük hálánkat, hogy nap mint nap örömet és szeretetet hoznak életünkbe.
Könnyebb lesz kutyával utazni a Balatonra, miután a MÁV-START tesztjelleggel módosította a kutyaszállításra vonatkozó szabályokat a nyári időszakra.
A kánikulában nemcsak mi, hanem négylábú barátaink is szívesen megmártóznak a hűsítő vizekben. Szerencsére egyre több kutyás strand létesül hazánkban. Mutatjuk a legfrissebb gyűjtést, ahol az ország összes kutyabarát fürdetőhelyét megtalálod egyetlen térképen.
Magyarországon a legtöbben családtagként kezelik a kutyájukat, ezért nyaraláskor sem hagyják otthon, a fiatal párok pedig előbb sokszor kutyát vállalnak, csak azután gyereket.
Soós Ferenc és kutyája, Forint július 2-án megérkezett Írott-kőre. A páros április 24-én indult útnak Hollóházáról, hogy egyvégtében teljesítsék a kéktúrát. A több mint két hónapos nagy kalandról immár otthon, Kercaszomoron beszélgettünk.
Egy új látogatási tervezet szerint még pórázon sem lehet majd a négylábú kedvenceket bevinni a Tátrai Nemzeti Park területére.
A napokban Martonvásár környékén látni vélték azt a szürke farkast, amely egészen Svájcból vándorolt el hazánkig. Fotó is készült az ordasról, azóta viszont tisztázódott milyen állatról van szó.
A kutyák nemcsak a farkasok életnyomait találhatják meg hatékonyabban, de segíthetnek az illegális elejtések felderítésében is.
Nemrég egy sokakat megdöbbentő képsorozat járta be az internetet, amely szerint egy kutya akadt meg egy harcsa torkán, és ebbe mindketten belepusztultak. De valóban megtörténhet ilyen eset? És ha igen, esetleg más nagyobb állatra, netán egy kisgyerekre is veszélyes lehet egy hatalmas harcsa?
Összegyűjtöttük mit érdemes tudni a kutyával, kutyákkal való kirándulásról, hogy az erdőlátogatás mindenkinek jó és maradandó élmény legyen.
November óta több esetben gyűjtöttek be mintákat előzetesen farkasnak tulajdonított támadások miatt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei. Mostanra az összes eredmény megérkezett.
A sajnálatos eset a veszprémi Gulya-dombon történt. A bóklászó kutya valószínűleg felzavarta a bokorban pihenő vaddisznót, ami súlyosan megsebesítette.
A legfrissebb felmérések szerint a speciálisan kiképzett méreg- és tetemkereső kutyák a kaszálás okozta vadpusztulás felmérésében is hatékonyak.
A solti sasfészket a vihar verte le a fáról, a fióka pedig eltűnt. Végül Samu, a méreg- és tetemkereső kutya segítségével menekült meg.
2013-ban a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület létrehozott egy méreg-és tetemkereső kutyás egységet, amely azóta is komoly részt vállal a ragadozómadár-mérgezések elleni küzdelemben. Falco, az egység alappillére, hét kiemelkedően eredményes év után most nyugdíjba vonul.
Múlt héten nagy valószínűséggel szopornyicától legyengült róka került az állatmentőkhöz, amit a tatai Derítő-tó jegéről halásztak ki. Nem sokkal ezután az állat elpusztult. Az Állatmentő Sereg szerint nem lesz könnyű éve a vadmentőknek. Most összeszedtünk mindent, amit csak a szopornyicáról tudni lehet, beleértve, hogy miként zajlik a sokszor halálos kimenetelű betegség, és hogy hogyan lehet ellene a legjobban védekezni.
A tatai Derítő-tó jegéről a napokban mentettek ki egy rókát, kiderült, hogy a szopornyica miatt gyengült le annyira, hogy nem tudott szabadulni. A betegség sajnos könnyen terjedhet a rókák és a kutyák között is.