A kuvikfióka morcosan az igazi
A baglyok kinézetükkel sokunk szívét megdobogtatják, pláne ha fiókáról van szó. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által napokban kiposztolt kuvikfióka pedig még morcos képpel is elképesztően cuki.
A baglyok kinézetükkel sokunk szívét megdobogtatják, pláne ha fiókáról van szó. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság által napokban kiposztolt kuvikfióka pedig még morcos képpel is elképesztően cuki.
A mindössze huszon-egynéhány centis bagoly az Alföldön él, és leginkább a hangjáról lehet felismerni éjszaka, nappal ritkábban látható. A 80-as években még csökkent az állománya.
Ez alkalommal megmenekült a bajba jutott madár, de az eset jól példázza, miért lenne fontos minden kémény tetejére védőrácsot rakni.
Mindig szívszorító, amikor gondatlanul használt ragasztós egércsapda következményeivel szembesülünk. Mindamellett, hogy az egerekkel szemben sem humánus megoldás, akár védett állatok is csapdába eshetnek. A ragasztó foglyaként az állatok napokig is szenvedhetnek, mielőtt elpusztulnak, de ha időben rájuk is találnak, megmentésük sokszor már nem lehetséges. Most egy kuvik, egy széncinege és egy énekesmadár esett áldozatul.
Kuvikok, vörös vércsék és egy csapat törpedenevér élvezheti újra a szabad életet.
A Körös–Maros Nemzeti Park Cserebökény részterületén a szalakótáknak kihelyezett odúkban rendszeresen költenek kuvikok is. Idén 13 kuvikpár választott ilyen fészkelőhelyet.
Akár egy évig is eltarthat, amíg a tollazata teljesen helyrejön. Az eset egyáltalán nem egyedi.
Szerencsére nem esett nagyobb baja. A szabadon engedéséről videó készült, amit a cikkben nézhetsz meg.
Ritkán kerülnek szem elé, ha mégis, akkor is leginkább csak egy elsuhanó árnyat látunk belőlük. Ennek ellenére a baglyokat még a legkisebbek is ismerik, hisz már a meséknek is megkerülhetetlen szereplői.
December és március között nem kevesebb, mint 113 bagoly tetemét vagy maradványait azonosították. Mit keres ennyi bagoly a főút mellett, és hogyan lehetne kivédeni a gázolásokat?
A faj egész Magyarországon ritkának mondható, de most egy olyan helyen bukkant fel, ahol eddig csak két alkalommal látták.
Ha csak egy cuki videót nézel meg ma, ez legyen az: így falatozik a néhány napos kuvik a mályi madármentőknél.
A két madár találkozása az egérragasztóval még viszonylag szerencsésen végződött. Egy év kellett ugyan, hogy regenerálódjon a tollazatuk, de most szabadon engedték őket.
A Filmdzsungel webkamerájával végre benézhetünk egy füleskuvikcsalád életébe, amely kész mozi. A kis pelyhes fülesek egy hete bújtak ki a tojásból, és szépen növekednek. Érdemes bekukkantani hozzájuk.
Három bagolyfaj példányait is megfigyelhetjük a Kis-Sárréten fekvő Biharugrán. A téli időszakban a külterületeken költő példányok is behúzódnak a településekre, így az emberek sűrűbben találkozhatnak velük.
Harmadik éve rendezik meg a The Comedy Wildlife Photography Awards fotópályázatot, amin idén egy magyar fotós, Kércz Tibor hozhatta el az abszolút győztes díjat. Beszámoló az átadóról, és interjú a nyertessel.
Egy törökszentmiklósi férfi házának kúpcserepe alá baglyok fészkeltek, amelyek zavarták a tulajdonost, ezért az egyik példányt lelőtte. A férfit gyanúsítottként hallgatták ki a városi rendőrkapitányságon. A madár két fiókát is gondozott, amelyek állatkórházba kerültek.
A Budakeszi Vadaspark költőládákat helyezett ki a fokozottan védett, de fészket önállóan nem építő bagolyfaj számára. A kuvikotthon-teremtő program sikeressége tavasszal dől majd el.