Látványos világító felhők jelentek meg éjjel az égen
Megjelentek az idei első látványos világító felhők az éjszakai égbolton, aki hajnalban nem tudott aludni, az láthatta is.
Megjelentek az idei első látványos világító felhők az éjszakai égbolton, aki hajnalban nem tudott aludni, az láthatta is.
Az év első napján minden feltétel adott volt a látványos görgőfelhők kialakulásához.
Egészen elképesztő formájú felhőkben lehetett gyönyörködni a Magas-Tátra felett.
Ködös, borongós időben többnyire nincs kedvünk útnak indulni, hanem leginkább otthon aludnánk egész nap. A túrázás sem tűnik érdekesnek, hiszen alig látunk valamit a tájból, a levegőt pedig nehéznek és fullasztónak érezhetjük a magas páratartalom miatt. Pedig a köd kifejezetten varázslatos tud lenni, amelyben ráadásul ritka légköroptikai jelenségeket is lencsevégre kaphatunk.
Júniustól augusztus elejéig lehet elcsípni a rendkívül látványos égi jelenséget, vagy napnyugtakor, vagy napkeltekor.
A ritkaságnak számító jelenség hátterében egy láncreakciószerűen terjedő kikristályosodás áll.
Időnként hazánkban is felbukkan egy-egy rettentő nehezen lencsevégre kapható vörös lidérc, ám a Château de Beynac-kastély fölött felvillanó jelenség ezeknél sokkal látványosabb.
Sikerült megörökíteni a valaha észlelt legerősebb felső légköri villámot, amely egészen az űr széléig csapott fel.
Fogalmazhatnánk úgy is, hogy csodás körülíró ívvel kísért halók pompáztak a hétfői égbolton.
A napokban 60 kilométer széles görgőfelhő vonult végig az égbolton Békéscsaba-Hódmezővásárhely vonalon. A jelenség - bár félelmetesnek tűnik - ilyen formájában nem veszélyes.
Bámulatos látványt szolgáltattak az éjszakai világító felhők.
Ritkán látható Kelvin–Helmholtz hullámfelhőket fedezhettek fel a szerencsések hétfő délután az ország északkeleti részén.
Különleges látvány alakult ki tegnap este a lenyugvó napnak és az eső utáni szivárványnak köszönhetően, amit most egy kisfilmen is megcsodálhattok.
A látványos jelenséget vasárnap fotózták Szombathelyen.