Lezárták a lillafüredi Zsófia-kilátót
Karbantartás miatt átmenetileg nem látogatható Lillafüred népszerű látnivalója, a Zsófia-kilátó.
Karbantartás miatt átmenetileg nem látogatható Lillafüred népszerű látnivalója, a Zsófia-kilátó.
Lillafüred szépséges természeti környezete sok írót és költőt ihletett meg, köztük József Attilát is. De vajon miért az ő szobra került a Palotaszálló függőkertjébe a vízesés mellé? Egy biztos, a történet épp olyan romantikus, mint maga a helyszín.
Lillafüred az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelye. A vízesésről, a Palotaszállóról vagy a Hámori-tóról készült képeket sokszor látjuk. Most azonban néhány olyan múltidéző felvételt mutatunk, amelyek talán kevésbé ismertek.
Miskolcról Lillafüredre legegyszerűbben autóval vagy a helyi buszjáratokkal juthatunk el, de jöhetünk gyalog is, például a hangulatos, nem túl hosszú Szinva tanösvényen, amely nemcsak pazar panorámákkal kecsegtet, de az ország egyik legismertebb „ősemberbarlangját” is érinti.
A Miskolc közelében található Hámori-völgyben nőtt fel, és élete alkonyán is ide tért vissza. Itt szerette meg a természetet, és évtizedekkel később itt, lillafüredi paradicsomában írta meg több jelentős művét Herman Ottó, az utolsó magyar polihisztor.
A hópaplan alá bújt Lillafüred már önmagában is mesebeli látvány, de ráadásként a Szinva-patak vízesése különleges adventi fényfestést is kap ebben az időszakban.
Lillafüred a Bükk emblematikus kirándulóhelye, amit mindannyian jól ismerünk. De kiről nevezték el?
Az elmúlt hét fagyos időjárása országszerte gyönyörű jégformákkal örvendeztette meg a fotósokat és a természetjárókat. Galériánkban varázslatos képeket láthattok a fagyos Római fürdőtől a Rám-szakadékon át a Mátráig.
Érdekes videót tett közzé a lillafüredi Zsófia-kilátó újjáépítéséért felelős cég, amelyen a kivitelezés különböző fázisait láthatjuk az alapoktól kezdve a torony kupolájának beemeléséig.
Az elmúlt napok esőzései nyomán a megnőtt a Szinva-patak vízhozama is, a Lillafüredi-vízesés pedig ritkán látott, hatalmas víztömeggel zúdul alá.
Hétvégén újraindul a forgalom a Lillafüredi Állami Erdei Vasúton Miskolc-Dorottya utca és Garadna állomások között, ráadásul a következő két hétvégén a Lillafüredi Fényvonattal is utazhatunk.
A nemrégiben visszaépített Zsófia-kilátóról már online is csodálhatod a panorámát.
Az elmúlt napokban országszerte sokfelé téli hangulatot öltött a táj, a fagyos reggelek zúzmaraköntöst vontak a növényekre, tereptárgyakra, padokra. Összeállításunkban megmutatjuk, milyen elképesztő formák és látványok alkotására képes ilyenkor a természet.
Különleges panorámák és változatos programok várnak országszerte a libegőkön szeptember 10-én, szombaton este.
Néhány napja adták át a lillafüredi Zsófia-kilátót, amit most madárszemmel is megcsodálhatunk.
A Zsófia-kilátó az 1900-ban átadott eredeti építmény mintájára született újjá, de a kor követelményeinek megfelelően változtattak rajta, így például már nem létrán kell felmászni rá.
Az OKT ezen szakaszán a szerény emberek hamar megkapják a Bükktől az első pofonjukat, szerénységem sem járt másképpen, hisz a Vár-forrás után pár lépéssel jött az első átszálló, amit aztán a csúcsig jó pár követett. A meredély nem egy szakaszán jelzéstő jelzésig vánszorogtam, és tartottam pihenőt. Úgyhogy ezzel a szakasszal csak óvatosan, jár a tisztelet a hegynek!
→ TovábbAz elmúlt napok időjárása finoman szólva is változékony volt, és sajnos a továbbiakban sem várható folyamatos jó idő. Ez azonban nem feltétlenül rossz hír, gondoljunk csak a vízesésekre. Ezúttal olyan helyszíneket mutatunk be, amelyeknek kifejezetten jól áll, ha esett, ezért a csapadékmentes órákban, napokon – a bevállalósabbaknak akár esőben is – érdemes őket felkeresni.
A kisvasutazásról azonban most sem kell lemondani az egyik szakaszon.
Hazánk legnagyobb függőleges esésű zuhatagja biztos hírnöke a bükki kikeletnek.