
Videó: Zagytározóba esett egerészölyvet mentettek Gyöngyösoroszin
A madarat nem volt egyszerű kimenekíteni. A veszélyes iszapból a szájába is jutott.
A madarat nem volt egyszerű kimenekíteni. A veszélyes iszapból a szájába is jutott.
Egy kéményseprő hozott szerencsét a két bajba jutott macsakabagolynak.
A Fertő-Hansági Nemzeti Park osztott meg egy videót, amelyben egy bajba jutott hattyút próbálnak megmenteni.
A meleg nyárból hirtelen lett hideg, esős ősz különösen rosszul érintette a fecskéket. A vonulásban lévő madarak ilyen időben nem találnak táplálékot, pár nap koplalás a hidegben pedig az életükbe is kerülhet. Országszerte sokan próbálnak segíteni a fecskéken, hivatásos madármentők és civil természetbarátok egyaránt.
A Kiskunsági Nemzeti Park és a közeli csárda munkatársai közös erővel emelték ki a vadat a mélyből.
A rétisas egészen biztosan nem vízimadár, de hogy ez a példány hogyan került vízbe, és miért esett a tó fogságába, az a cikkünkből kiderül.
Fontos megérteni, hogy a felelős magatartás nem a madarak bármi áron való megmentése, hiszen ezzel sokszor éppen a természet ellen teszünk.
Baj volt a szokolyai fészekben: megsérült a tojó, csak a hím tudott zsákmányt hordani, ezért a fiókák éheztek, és már egymást marták. Beavatkozásra volt szükség.
A tűzoltók szabadították ki a pórul járt madarat, ami a falat borító hálóba akadt.
A kismadár már több napja kuksolt a virágok között a belegi vasútállomás ajtajától másfél méterre, amikor elvitték.
A bajba jutott békavadász a lábára gabalyodott horgászzsinór miatt akadt fenn egy villanyoszlopon.
Sokakat foglalkoztathat az a kérdés, hogy a mentett madarak elengedés után vajon életképesek lesznek-e. Egy megmentett vándorsólyom-fióka élettörténete adhat választ erre az érzékeny kérdésre.
Ez alkalommal megmenekült a bajba jutott madár, de az eset jól példázza, miért lenne fontos minden kémény tetejére védőrácsot rakni.
És vele együtt a felesleges mentőakciók is. A fészekből kiugrált, még röpképtelen madarakat a legtöbb esetben nem kell megmenteni!
Babócsáról került a drávaszentesi madármentő állomásra egy rétisas. Az idős, hím példány a fején és a szárnyán sérült meg, valószínűleg egy másik rétisassal került összetűzésbe.
A madár úgy gondolta, elúszik megmentője elől – szerencsére nem jött össze neki.
A Sóstó Vad- és Madármentő Központot a legújabb orvostechnológiai eszközökkel szerelték fel. A műtőben és a vizsgálóban zajló eseményeket a hortobágyi madárkórházhoz hasonlóan látogatók üvegen keresztül nézhetik.
Szerencsére nem esett nagyobb baja. A szabadon engedéséről videó készült, amit a cikkben nézhetsz meg.
Egy térképen az összes magyarországi állatmentő hely elérhetőségekkel a Mályi Madármentők jóvoltából.
A Balmazújvárosban talált madarat az éjszakázó helyén, egy megfagyott pocsolya ejtette fogságba. Szerencsére a kis vöcsöknek nem lett komolyabb baja, hála a figyelmes természetbarátoknak, akik rátaláltak és a Hortobágyi Madárkórház munkatársának, aki kimentette a fagyott helyzetből.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.