A Dűne-univerzum is felfedezte magának a bükkaljai barlanglakásokat
Hihetetlenül jól mutatnak a noszvaji barlanglakások a Harkonnen-ház otthonául a Dűne: Prófécia sorozat második epizódjában. Az amerikaiaknak is leesett az álla a látványtól.
Hihetetlenül jól mutatnak a noszvaji barlanglakások a Harkonnen-ház otthonául a Dűne: Prófécia sorozat második epizódjában. Az amerikaiaknak is leesett az álla a látványtól.
A legtöbben tisztában vannak azzal, hogy Magyarország legnagyobb tava a Balaton, legmagasabb pontja a Kékes. Te mennyire vagy képben hazánk egyéb földrajzi legjeivel és nevezetes pontjaival? Ebben a kvízben most lemérheted a tudásod.
Tiszasziget évtizedek óta büszkélkedik azzal, hogy ott van az ország legmélyebb pontja. Kopjafa mellett emlékhely is hirdeti a „legséget”. Aztán 2007-ben kiderült, a mélypontnál is van mélyebb.
Ország-világ hallott már a Seuso-kincsről, amelynek legszebb darabjai a közelmúltban visszakerültek hazánkba. A felbecsülhetetlen értékű ezüstlelet történetét akár hollywoodi filmesek is írhatták volna, a témához kapcsolódó helyszín ugyanakkor természetjáró szemmel is lebilincselő.
Górcső alá vesszük Magyarország legfurcsább településneveit. Néhány nem létezőt elrejtettünk a kvízben, amelyet mi találtunk ki, a többi bármilyen meglepő is, valós név, és rajta van a térképen. Vajon tudod-e, hol találhatóak?
Most kiderül, hogy mennyire vagy képben Magyarország hegycsúcsaival vagy mennyire tippelsz jól. Tedd próbára a földrajztudásodat!
A természet tavaszi, frissítő erejét, az erdők nyugalmát és a kalandtúrák izgalmát keresed? Ha mozgalmas kirándulást tervezel, ezeket a gyönyörű szurdokokat érdemes felkeresned.
Nem is ott van, ahol először gondolták.
Az Agrárminisztérium sorozata bemutatja az állami erdőgazdaságokat és kirándulóhelyeiket. A kedvenc erdőnkre a minisztérium közösségi oldalán lehet szavazni. Ezúttal a Nyírség erdei kerülnek a fókuszba, és a NYÍRERDŐ Zrt. helyszíneit, természeti értékeit ismerhetjük meg.
Annyira egyszerű dolognak tűnik rávágni a helyes számot, elméletileg minden általános iskolásnak is tudnia kell ezt. Elméletileg.
A te lakóhelyed vajon közéjük tartozik?
Ha ugyanilyen ütemben folytatódnak a globális károsanyag-kibocsátások, akkor a század második felére a bükköseinktől elbúcsúzhatunk, az Alföld csontszáraz lesz minden nyáron, és Magyarország az erdős sztyeppék hazájává válik, derült ki az ELTE kutatóinak legfrissebb tanulmányából.
Kirívó a különbség a szerdán és az egy évvel ezelőtt készült műholdképek között.
A videó készítője heteken keresztül rögzítette a porzó földeket, a kiégett kukoricásokat, a kiszáradt tavakat. Lidérces látlelet a vízhiány hazai következményeiről.
Azzal, hogy Budapest (1 723 836 fő) áll a dobogó tetején, valószínűleg nem árulunk el nagy titkot, a sorrend további alakulása ugyanakkor már többeknek okozhat fejtörést.
A kánikulában kiemelten fontos a megfelelő folyadékbevitel, a legjobb és legolcsóbb megoldás pedig az ivóvízfogyasztás. A Közkutak mobilapplikáció segítségével megtudhatod, hol van a hozzád legközelebb található ivóvízforrás. Ingyenes és rendkívül hasznos mobilos alkalmazás hőségben és kirándulás közben.
És vajon melyik az ország legészakibb épülete?
Sokféle bakancslista létezik. Van tavas, hegyes, vízeséses, mi most ismét egy szurdokoshoz ajánlunk ismert és kevésbé ismert magyarországi célpontokat, amiket egyszer mindenkinek be kell járnia.
Az erdőrezervátumok a természet változásának laboratóriumai. Olyan területek, ahol az érintetlen erdő dinamikus változásait tanulmányozzák kutatók, erdészek és ökológusok. Ennek érdekében végérvényesen beszüntettek minden közvetlen gazdasági tevékenységet, a helyszínek a kijelölt turistautakon azonban bárki számára látogathatók. Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy mit érdemes tudni a magyarországi erdőrezervátumokról.
Akinek szerencséje volt Balatonszemesről élőben gyönyörködhetett a ragyogó égi jelenségben. Videó is készült róla. Itt megnézheted.