A légyölő galóca: bemutatjuk a mesegombát
Jobb mesekönyvekben, melyek az erdőben játszódnak, valószínűleg felfedezünk egy-két gombarajzot, és szinte az is teljesen biztos, hogy ezeket a légyölő galócáról mintázták.
Jobb mesekönyvekben, melyek az erdőben játszódnak, valószínűleg felfedezünk egy-két gombarajzot, és szinte az is teljesen biztos, hogy ezeket a légyölő galócáról mintázták.
Bár a balatoni táj egyik legfiatalabb hegyéről beszélünk, természetesen nem mostanában keletkezett. Újdonsága elsősorban abban rejlik, hogy közel száz évig nem lehetett rá felkapaszkodni, az eddig elzárt bazaltcsodái pedig lenyűgözőek, nem beszélve a fenséges panorámájáról. Egyre több kiránduló kezdi felfedezni ezt a bányászat által megskalpolt vulkáni kúpot, ami 2019 óta már egy kényelmes tanösvényen is bejárható.
Március elején jártam először a tatai Fényes tanösvényen, és annyira lenyűgözött, hogy elhatároztam, két-három havonta eljövök ide, hogy lássam, hogyan változik ez a csodás hely az évszakok múlásával.
Ingyen megnézheted Mosonyi Szabolcs mára már szinte klasszikussá vált, többszörös díjnyertes természetfilmjét, a Vad Szigetközt a NatFilm Hungary Youtube-csatornáján.
Akácfaliget övezte magányos templomfal a szántóföld közepén, mely méltóságteljesen viseli magán a múló idő nyomát. Pótharaszt egykor nyüzsgő faluja már nem létezik, de nem tűnt el nyomtalanul, és nem merült feledésbe. Emlékét máig őrzi egyedi hangulatú középkori pusztatemploma Csévharaszt határában.
Gyerekeknek szóló sorozatunkban most az otthoni kézműveskedéshez adunk ötleteket. Persze most sem távolodunk el a természettől, az éjszaka jellegzetes állatait fogjuk elkészíteni.
Azt például tudtad, hogy a csiga a házának a kanyarodási irányát anyai ágon örökli?
A jelenlegi helyzetben a magunk módján, mi is szeretnénk segíteni a kisgyerekes családoknak abban, hogy könnyebben teljenek a kényszerű otthonlét napjai. Megkértük a hazai nemzetipark-igazgatóságok környezeti neveléssel foglalkozó szakembereit, ajánljanak olyan természetismereti és ügyességi játékokat, melyek otthon is kivitelezhetőek.
Nem kecses mozgásáról vagy vonzó megjelenéséről ismeretes, viszont remekül alkalmazkodik a körülményekhez és jó sok van belőle. Ki ne ismerné a vaddisznót?
Íme, öt újabb, a természet- és országjáráshoz valamilyen módon kapcsolódó könyv, amelynek remélhetőleg örülni fog a kedves olvasó ebben a borús időben.
Megkértük a hazai nemzetipark-igazgatóságok környezeti neveléssel foglalkozó szakembereit, ajánljanak olyan természetismereti játékokat és feladatokat, amelyek nemcsak érdekesek, de szórakoztatóak is. Most a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság Kontyvirág Erdei Iskolájának munkatársa, Bártol Réka ajánl két remek játékot.
A Keleti-Gerecse egy kevésbé ismert, ám messziről is hívogató bércéről megkapó látvány tárul elénk. Szemlélődő természetjáróknak ez nem csupán egy kőkupac, hangulata és értékei miatt inkább sziget, semmint hegy.
→ TovábbA jelenlegi helyzetben a magunk módján, mi is szeretnénk segíteni a kisgyerekes családoknak abban, hogy könnyebben teljenek a kényszerű otthonlét napjai. Megkértük a hazai nemzetipark-igazgatóságok környezeti neveléssel foglalkozó szakembereit, ajánljanak olyan természetismereti és ügyességi játékokat, melyek otthon is kivitelezhetőek.
Elfeledett várak és települések, brutális gyilkosságok és szerencsétlen balesetek. A földrajzi nevek, ha címszavakban is, de sok mindenről regélnek, a Börzsönynek pedig rengeteg története van.
Az igazi csúcsmászók nyilván elmosolyodnak e jelvényszerző túra nevének hallatán, de ez a tematika közel sem arra hivatott, hogy hegyóriások meghódításával dicsekedhessünk.
A Gödöllői-dombság és a Kiskunság közti területen egy izgalmas, sokarcú táj bújik meg, a Tápió-vidék. Az egykori hordalékkúp-síkságon löszhátak, homokdombok és köztük patakok, mocsarak húzódnak.
→ TovábbLegfrissebb számunkban olyan természeti látnivalókat ajánlunk, melyeket a fotelből is érdemes felfedezni, és a karanténvilág után bizonyosan jó lesz majd élőben megnézni. Addig is maradjatok otthon, és olvassatok inkább Turista Magazint!
A természetben nem áll meg az élet, s hogy éppen mi zajlik odakint, arról a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság időről időre kis videókban számol be. Láthatunk például a tegzeslárvákat, szorongatott helyzetben levő ebihalakat, és az is kiderül, ki az a rejtélyes lakó, aki az ablakpárkányra építkezett.
Sorozatunk legújabb részében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság környezeti nevelője, Szabó Ágnes hozott nektek újabb feladatokat, amelyekből kiderül, milyen színű a lile és a rétihéja, és ki az, akinek négy lába van, mégis fészket épít.
A természetben való mozgás öröme egyre jobban hiányzik, miközben a gyerekeket lekötni még egy kertben sem mindig egyszerű! Új cikksorozatunkban olyan – alapvetően - mozgásos játékokat mutatunk be, amelyet családi keretek között a kertben, erkélyen, de akár otthon is lehet játszani, egyszerűek és nagyszerűek, lekötik a gyerekeket és meg is mozgatják őket. Igyekszünk egyúttal a népi játékhagyományt is feleleveníteni! A sorozat elindításával egyben arra kérjük olvasóinkat, hogy osszák meg tudásukat a Facebook-on, hadd tanuljunk mi is új játékokat!
→ Tovább