A márciusi históriában a Margit-sziget legendája
A legújabb Turista Magazin História rovatában középkori kalandozást teszünk a Margit-szigeten.
A legújabb Turista Magazin História rovatában középkori kalandozást teszünk a Margit-szigeten.
A Békés megyében található Kígyósi-puszta különleges élménnyel ajándékozza meg az embert. Itt igazán megtapasztalhatjuk, milyen az, amikor nemcsak csodálói, de kicsit részei is vagyunk a természetnek.
Amikor elkezdték visszatelepíteni Európába a hódokat nagyjából száz évvel ezelőtt, valószínűleg senki sem gondolt arra, hogy egyszer ennyien lesznek – és hogy ilyen sok baj lesz velük.
A márciusi számunkban olyan helyszíneket gyűjtöttünk össze, amelyek nincsenek ugyan a hazai természetjárás fősodrában, mégis különleges élményeket tartogatnak.
A vadmacskákat ritkán lehet látni, és a fajról a szakemberek sem tudnak még sok mindent. Pedig a vadmacskára ráfér a segítség, mert nemcsak a megfelelő élőhelyek beszűkülése, de a házi macskák terjeszkedése is veszélyezteti.
Lillafüred, Miskolctapolca, a diósgyőri vár, vagy maga a Bükk kicsit háttérbe szorítják Miskolc belvárosát. Ezért is választottuk a Turista Magazin márciusi városi sétájának helyszínéül a város központját, mely sok-sok érdekes helyet és történetet rejt.
Az Aggteleki Nemzeti Park nemcsak a főszezonban, de kora tavasszal is remek úti cél. A Turista Magazin márciusi számában adunk néhány tippet, hol, mit, mikor érdemes megnézni, akár márciusban, akár az év többi részében utazik oda az ember.
Több hónapnyi túratippet gyűjtöttünk össze a tavasz első Turista Magazinjában. Bejárjuk a Szent György-hegy legszebb turistaútvonalát, barangolunk az Őrségben, a zselici vadmacskák nyomába eredünk, megnézzük az Esterházyak pápai rezidenciáját, és ellátogatunk Aggtelek és Jósvafő környékére is.
Hazánkban talán nincs még egy olyan hely, amelyhez annyi monda kötődne, mint a börzsönyi Kámorhoz. A legendák szerint ez a mesés kincset rejtő bérc hajdanán rablólovagok és boszorkányok otthona volt, és a kutatók számára is csak rejtélyekkel szolgálnak a tetején található földsáncok, illetve a hegy gyomrába vezető sziklahasadék.
Ma már nemcsak Budapesten, de a legtöbb a vidéki nagyvárosban is részt vehetünk tematikus városnéző sétákon. Szegeden is többféle túrából választhatunk. Mi a szecessziós séta útvonalát jártuk be, és egyik ámulatból a másikba estünk.
Kirándulás közben sajnos lépten-nyomon láthatunk olyan fákat, amelyeknek a törzsén belekaristolt nevek, szívecskék vagy különböző ábrák díszelegnek. Márciusi számunkban utánajártunk, milyen károkat okoz ez a fának, és hogy mi készteti arra az embert, hogy rajta hagyja a nyomát.
Napsütés, kikelet, zöld erdők - ki ne vágyna erre a hosszú tél után? És ha a jó idő végre beköszönt, elkezdhetjük tervezgetni az első tavaszi kirándulásokat. A források pedig az egyik legjobb célpontjai lehetnek egy feltöltődős erdei sétának. Mutatunk néhány különleges hazai forrást, amit nem érdemes kihagyni.
A vaddisznók megjelenése a falvakban, városokban nem új keletű jelenség, mára viszont már egyértelmű, hogy az állat sok esetben nem az erdőből jön be a városba randalírozni, hanem egyenesen bent lakik.
Frissítő forrásokkal, bükki zakatolással, szegedi szecessziós sétával, börzsönyi kalandozással és más szuper túracélpontokkal hangolódhattok a tavaszra a magazin márciusi számával.
Hamarosan beköszönt a tavasz, így különösen érdemes lesz felkeresned azokat a kilátópontokat, amelyeket márciusi számunkban mutatunk be. Most kiderül, hol találkozhatsz hazánkban birodalmi lépegetővel, hogy milyen római kori nyomokat rejt a Pilis, és arról a különleges technikáról is olvashatsz, amellyel a Baradla mennyezeti kürtőit tárják fel.
Bemutatjuk a legérdekesebb hazai malmokat, elindulunk a madármérgezők nyomában, és még egy magyarországi szellemfaluba is ellátogatunk.
A friss, ropogós márciusi lapszám már az újságárusok polcain várja természetbarát olvasóinkat.