Élet a Maros homokzátonyain
Nyár végére a Maros vízállása rendszerint lecsökken, és megjelennek rajta a homokzátonyok, amelyeket rögtön birtokba is vesznek a madarak.
Nyár végére a Maros vízállása rendszerint lecsökken, és megjelennek rajta a homokzátonyok, amelyeket rögtön birtokba is vesznek a madarak.
Múlt pénteken már tízezres előrajzás volt megfigyelhető a Maroson, de a java még hátra van.
Most először a Maroson tartottak négynapos PET Kupát, melynek során 607 zsák szemét gyűlt össze.
A Maros negatív vízállása a napokban dőlt meg. Apátfalvánál a folyó lúdvári ága teljesen kiszáradt.
Bár a tiszavirágzást elsősorban a Tiszához kötjük, ezt a különleges természeti jelenséget a Tisza mellékfolyóin is meg lehet figyelni. A Maroson a kérészek idei rajzása szokatlanul látványos volt.
A ritka fészkelőket a Maros folyó bökényi öblözetében figyelték meg, pedig síkvidéken csak nagyon ritkán költenek.
Északról már érkeznek a süvöltők, a fenyőrigók és a fenyőpintyek a Körös-Maros Nemzeti Parkba. Az itt költő madarak száma szintén megnő ilyentájt.
Hatalmas hulladéksziget alakult ki PET-palackokból és egyéb háztartásiműanyag-hulladékokból a ferencszállási Maros-szakaszon. A bejelentő a hulladekvadasz.hu-nak küldte el a megdöbbentő fotót a helyszínről.
Bár helyenként ezen a hétvégén is előfordulhat esőzés, ez ne tartson vissza a klassz szabadtéri programoktól. Mutatjuk, hova érdemes menni.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság őszi sétáján nemcsak a színpompás Maros menti erdőket láthatjuk, de egy igen különleges rovarral is találkozhatunk.
Az elmúlt napok megfigyelései alapján bármelyik pillanatban beindulhat a kérészek tömeges rajzása a Tiszán. Érdemes résen lenni, mert szenzációs élmény meglesni a tiszavirágzást.
Egy 138 évvel ezelőtti márciusi nap átírta Szeged történetét. Az áradó Tisza több ezer épületet döntött romba. Bejártuk azokat a helyeket, melyek mesélnek a város és a folyó kapcsolatáról, és felkerestük azokat az épületeket is, melyek túlélték az 1879-es nagy árvizet.