Gázolajjal mérgezték meg a japáncseresznyefákat Zamárdiban
Lassan minden hónapra jut egy szomorú és dühítő hír arról, hogy ismeretlenek fákat mérgeznek meg. Ezúttal Zamárdiban öntöttek gázolajat tizennyolc japáncseresznyefa tövére.
Lassan minden hónapra jut egy szomorú és dühítő hír arról, hogy ismeretlenek fákat mérgeznek meg. Ezúttal Zamárdiban öntöttek gázolajat tizennyolc japáncseresznyefa tövére.
Szándékosan megmérgezték Rábapordányban a falu egyik jelképének számító 100 éves platánt, környezetkárosítás miatt feljelentést tettek.
59 hattyút sikerült megmenteni, de több állat elpusztult egy szlovákiai mákföldön. A hattyúk a mák fiatal hajtásait ették, ami mérgező.
Egerészölyvek és barna rétihéják estek áldozatul a Mórahalom határában történt mérgezésnek. A rendőrség nyomozást indított.
Ezúttal szerencséje volt a rétisasnak, de az esetek többségében sajnos belepusztulnak a mérgezésbe. A most pórul járt ragadozómadár már szabad, elengedésének pillanatairól egy szép videót is mutatunk.
Az Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) kutyás egysége segíthet a hazai nagyragadozó-állomány, mint a szürke farkas felmérésében.
Egy éve történt minden idők legnagyobb madármérgezése Turán, ennek alkalmából összefoglaló jelent meg a hasonló magyarországi esetekről. Itt tartunk most a mérgezések visszaszorításában.
Mérgező anyag került a vízbe, és nem csak az eredetileg is itt élő halállomány, de a margitszigeti Japánkert nemrégiben ide menekített halai sem élték túl.
Az elmúlt másfél évben sajnos jelentős a ragadozómadarak illegális pusztítása az országban. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület zéró toleranciát és hatékonyabb fellépést várna a hatóságoktól és a vadászoktól.
Akár 158 ember halálához, 158 ezer barna rétihéja pusztulásához vagy a parlagi sas teljes világállományának megmérgezéséhez elegendő hatóanyag is lehetett azokban a csalétkekben, amelyeket természetvédők távolítottak el az elmúlt hetekben a turai vadászterületről.
Már csaknem száz, méregtől elpusztult madarat találtak Tura környékén, de a halállista feltehetően még mindig nem teljes, óriási a természetvédelmi kár.
Galgahévíz és Tura külterületén félszáznál is több mérgezett madarat és több mint 100 mérgezett csalétket tudtak felkutatni a többnapos keresés alatt.
Szabadon engedték hazánk eddigi legsúlyosabb ragadozómadár-méregezésének egyetlen túlélőjét, egy hamvas rétihéját. A múlt héten 101 mérgezett csalétket és 50 mérgezés miatt elpusztult állat tetemét találták meg Tura határában.
Több mint száz mérgezett csalétek és félszáz mérgezett állat teteme került elő néhány nap alatt a turai Szent András Dombi Vadásztársaság működési területén. Az áldozatok 96%-a védett madár volt. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
2013-ban a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület létrehozott egy méreg-és tetemkereső kutyás egységet, amely azóta is komoly részt vállal a ragadozómadár-mérgezések elleni küzdelemben. Falco, az egység alappillére, hét kiemelkedően eredményes év után most nyugdíjba vonul.
Miután meggyógyították a Szegedi Vadasparkban a februárban Tiszaalpáron talált sérült rétisast, a minap elengedték a Sas-ér Erdőrezervátumban, visszakapta a szabadságát. A felemelő pillanatról egy videót is megnézhettek.
Folytatódik az értelmetlen természetkárosítás. Több széttépett varjútetemet, kettő elhullott varjút, egy karvalyt és egy galambot is találtak a helyszínen.
Rövid idő alatt több vetési varjút találtak Miskolcon, melyek a mérgezés jeleit mutatták. A kilencből hatnak sajnos nem sikerült megmenteni az életét, háromnak viszont igen. A rendőrség vizsgálatot indított.
A jeladós madár a Mártélyi Tájvédelmi Körzetben lelte a halálát, a nyakára vadszőlő indája tekeredett.
Ha Magyarországon bajba jutott parlagi sasokról van szó, több szervezet vagy éppen nemzeti park közös összefogással szokott segíteni. Az utóbbi időben két példányt mentettek meg, az egyiket már szabadon is engedték.