Megszülettek az idei mókusbébik
Mi is tehetünk a körülöttünk élő mókuscsaládok életben maradásáért, ha ilyentájt jobban odafigyelünk rájuk.
Mi is tehetünk a körülöttünk élő mókuscsaládok életben maradásáért, ha ilyentájt jobban odafigyelünk rájuk.
Nem lehet betelni a két kis mentett mókus habzsolásával. A tejtől maszatos pofijú apróságokról a Mályi Madármentő Állomás készített videót, aminél cukibbat ma már biztosan nem látunk.
A téli álomnak számos formája van, merthogy nem minden téli álomra vonuló emlős zuhan hónapokig tartó tetszhalott állapotba. Egyesek időről-időre kijárnak a szabadba, vagy be az éléskamrába, mások vadásznak is kicsit, sőt olyan is van, aki téli álom közben hozza világra kicsinyeit.
Az újpesti Mókaliget egy mókusetetőnél történt vadrongálás miatt jött létre. A parkban adottak a megfelelő körülmények az állatok etetéséhez és megfigyeléséhez.
Sorozatunkban gyereknek mesélünk a természet érdekes, különleges és olykor meglepő jelenségeiről, amelyeknek egy erdei séta alkalmával akár mi magunk is szem-és fültanúi lehetünk. Itt van mindjárt egy érdekes építmény, ami határozottan fészeknek néz ki, pedig nem madár lakja.
Eger utcáin mára mindennapos lett a kergetőző mókusok látványa. Etetni azonban számos okból nem szabad őket.
Ha kíváncsi vagy, miként zajlik az élet egy mókuscsaládban, van egy jó hírünk. Közel egy órán keresztül figyelheted őket közvetlen közelről.
Sérülése miatt mozgásképtelenné vált a rágcsáló.
Jó ötletnek tűnt a Chevrolet Avalanche-ba bepakolni a téli ropogtatnivaló elemózsiát, vélte a kis mókus. De a kocsi tulajdonosa nem így gondolta, miután másfél mázsányi apró diót volt kénytelen kitakarítani az autójából.
Úgy szaladgál egy békésen falatozó héja előtt, mintha nem szerepelne a madár étlapján.
Ha az Ilona-völgyi-vízesés a cél, általában Parádfürdőről közelít a kiránduló. Mi most inkább a Kékesről indultunk, és beiktattunk a tervbe egy kis mókusetetést és panorámavadászatot is. A bőséges esőzés a vízesésnek jót tett, nekünk pedig izgalmas kihívásokat tartogatott a csúszkálás a sáros leveleken.
A mályi madármentők több mint egy hónappal ezelőtt hozták le az árván maradt kismókusokat egy 20 méteres fenyő tetejéről. Most már elég nagyok ahhoz, hogy szabadon éljenek. Az elengedésről videó is készült.
A mályi madármentők néhány napja a Máltai Szeretetszolgálat fenyőfájáról mentettek meg két árván maradt mókust, akik most gyakorolják a dióevést.
A mókuscsalád a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Ápolási Otthonának udvarán lakott egy jókora fenyőfán. Az anyamókust sajnos elkapta egy macska, hamarosan el is pusztult, így a kismókusokat el kellett hozni. A Mályi Madármentők legfrissebb videója.
Alig 30 grammosan találták, sokat alszik, kétóránként eszik, legszívesebben a Kockásfülű nyúl karjaiban alszik el, és most még egyáltalán nem hasonlít felnőttkori önmagára. Röviden így lehetne bemutatni azt a parányi kis mókust, aki a mályi madármentőknél kapott új esélyt az életre.
Idén is díjazták a vadvilágról készült legviccesebb fotókat. A legjobbak között meghökkent mókus, mosolygó cápa és pávatollas orrszarvú is van.
Az öt kis szürkemókus-testvér farkába a fészek anyagai, fűszálak és műanyagdarabkák akadtak, és ráadásul még egymással is összegabalyodtak.
Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság kőszegi Madárvédelmi Mentőközpontjába az utóbbi hetekben kilenc mókuskölyök is bekerült. Az apróságok élete alakulhatott volna másképp, ha az otthonukat jelentő fákat nem most, tavasszal akarják kivágni.
A Budakeszi Vadaspark ismét arra kéri a természetjárókat és az állatrajongókat, hogy a természetben elhagyottnak tűnő, vadon élő kisállatokhoz ne nyúljanak, mert a félreértelmezett, túlzó gondoskodás könnyen visszafordíthatatlan tragédiához vezethet.
Bár a mókusok télen alapból testesebbek lesznek, a klímaváltozás eredményeképpen idén a szokottnál is jobban kigömbölyödtek.