Drasztikusan nőtt a gombamérgezések száma
A gombaszezon kezdetével egyre gyakoribbak a gombafogyasztás utáni megbetegedések. Idén a gombamérgezések száma a tízszeresére emelkedett az eddigi átlaghoz képest.
A gombaszezon kezdetével egyre gyakoribbak a gombafogyasztás utáni megbetegedések. Idén a gombamérgezések száma a tízszeresére emelkedett az eddigi átlaghoz képest.
Fokozott tűzveszély időszaka miatt az ország teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe augusztus 28-ától.
A gombavadászat jó móka, ráadásul a kiruccanás után remek vacsorát is rittyenthetünk a zsákmányból. Néhány aranyszabályt azonban nem árt szem előtt tartani, ha nem szeretnénk a csodás napot a kórházban zárni.
Az állat idegrendszeri tüneteket is mutatott, ezért kilőtték. Magyarországon 2017 óta nem azonosítottak veszett állatot.
Szeptember 28-tól Magyarország teljes területén feloldják a tilalmat az esőzéseknek köszönhetően.
Hamarosan megkezdik az országban a rókák veszettség elleni kezelését, emiatt október 2-tól ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben két hétig az érintett területeken.
2018 óta nem sikerült megfékezni Magyarországon a sertéspestist. Bár tavaly már csak egy megyében jelent meg újonnan a betegség, a korábban is fertőzött területeken viszont továbbterjedt. Sertéspestis-körkép következik.
Magyarországon már több mint két éve nem találtak fertőzött állatot, de a rókák vakcinázása folytatódik, mert a magyar-román határhoz közeli területeken az elmúlt hónapokban több állatból is kimutatták a vírust. Összeszedtünk mindent, amit érdemes tudni a veszettségről.
Idén ismét megjelent nálunk a madárinfluenza, először Komárom-Esztergom, majd Bács-Kiskun megyében. Cikkünkből minden kiderül, amit a betegségről tudni érdemes.
Múlt héten nagy valószínűséggel szopornyicától legyengült róka került az állatmentőkhöz, amit a tatai Derítő-tó jegéről halásztak ki. Nem sokkal ezután az állat elpusztult. Az Állatmentő Sereg szerint nem lesz könnyű éve a vadmentőknek. Most összeszedtünk mindent, amit csak a szopornyicáról tudni lehet, beleértve, hogy miként zajlik a sokszor halálos kimenetelű betegség, és hogy hogyan lehet ellene a legjobban védekezni.
Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a szárazság miatt tűzgyújtási tilalom van.
Fokozott erdőtűz kockázat miatt az ország teljes területén tűzgyújtási tilalmat rendeltek el április 10-től.
A hónapban már két, Pest megyében talált, illetve egy Biharugra külterületéről származó elhullott vaddisznóból is kimutatták a sertéspestis vírusát.
Már tavaly felütötte a fejét az afrikai sertéspestis Magyarországon, azóta pedig folyamatosan terjed. Legutóbb a főváros közelében, Budakeszin találtak rengeteg fertőzött vaddisznótetemet. Hogyan lehet felismerni, veszélyes-e az emberre nézve, és érinti-e az erdőket, a kirándulókat? Cikkünkből minden kiderül.
Élőben, napi 24 órában nézheted az automata keltetőben lakó tojásokat.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) február 25-én, hétfőn Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves és Pest megyében rendelt el tűzgyújtási tilalmat.
Keszthely város Facebook-oldalán a napokban posztoltak ki egy fotót, amelyen egy róka fényes nappal, nagy nyugalomban pihen egy háztetőn. A hozzászólásokból az is kiderül, azóta már máshol is látták sétálni a ravaszdit a városban.
Szeptember 29. és október 14. között hazánk 41 970 négyzetkilométernyi területén végzi a rókák veszettség elleni vakcinázását az állategészségügyi hatóság. A vakcinatartalmú csalétkeket kisrepülőgépekről juttatják ki a kezelendő területre, de lakott, sűrűn beépített területeken nem szórnak ki csalit.
A napokban megkezdték az országban a rókák veszettség elleni kezelését, emiatt ebzárlat és legeltetési tilalom van érvényben két hétig.
Az egyszerűen szép hóvirág talán nem lenne olyan népszerű a virágok rangsorában, ha nem az elsők között bújna elő az új év kezdetén.