Tudtad, mit csináltak a végvári harcosok?
Hogyan csalták tőrbe a törököt? Milyen fegyverekkel harcoltak a magyar katonák? Kik voltak az „igazlátók”, és kik a „martalék”? A szigligeti várban mindent megtudtunk a végvári harcokról.
Hogyan csalták tőrbe a törököt? Milyen fegyverekkel harcoltak a magyar katonák? Kik voltak az „igazlátók”, és kik a „martalék”? A szigligeti várban mindent megtudtunk a végvári harcokról.
A Tokaji borvidék a borkóstolóktól kezdve a gasztronómiai programokon át a dűlőtúrákig számos izgalmas, borokhoz kapcsolódó programot kínál. A Turista Magazin novemberi számában olyan hegyaljai látnivalókból adunk egy kis ízelítőt, amelyek a borvidék gazdag múltjáról mesélnek.
Kékestető az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelye. A jól ismert látnivalókon túl azonban a Kékesnek létezik egy kevésbé ismert, vadregényes arca is. A novemberi Turista Magazin Ökotúra rovatában erről mesélünk.
Novemberi számunkban a Mohácsi Nemzeti Emlékhely tömegsírjának feltárásánál jártunk, és megkérdeztünk történész és régész szakembereket, miért lehet fontos a mostani feltárás és a tömegsírban található maradványok vizsgálata.
Ezúttal a szeles Bakony békeszigetét látogattuk meg, hogy elmeséljük nektek, mi minden miatt egyedülálló hazánkban az apátság, beszámoljunk lélegzetállító könyvtáráról és a templom freskóinak nem mindennapi történetéről.
Novemberi lapszámunkban olyan különleges célpontokat, túrahelyszíneket gyűjtöttünk össze, amelyek lehet, kiesnek a hazai természetjárás fősodrából, viszont reméljük, bemutatásuk után sokan kerekednek majd fel, hogy élőben is lássák őket.
Az ősz utolsó hónapja sem telhet el szuper kirándulások nélkül: vasutazás a Bakonyban, kerékpározás az Által-ér mentén, lazításképp pedig kastélylátogatás Keszthelyen. Mindezekről a magazin aktuális lapszámában olvashatsz.
Bár a természet lassan már nyugovóra tér, a késő ősz is tartogat még vadon termő finomságokat. Színes vadgyümölcsök és ízletes gombák a novemberi Turista Magazinban.
Az eldobott PET-palackok és a szélben szálló nejlonzacskók problémájával nap mint nap szembesülünk, s bár jól tudjuk, hogy valamit tennünk kellene, a megoldás még várat magára. Mindeközben egy új veszélyforrásról, a mikroműanyagokról is egyre többet hallani.
Novemberi lapszámunk garantáltan elűzi az őszi melankóliát, és meghozza a kedvet a kimozduláshoz. Séta a lombkoronák fölött a Bélai-Tátrában, máramarosi hangulatok, túra a Kamniki-Alpok főgerincén, kerekezés a Villányi-hegységben, eldugott kilátópontok a Zempléni-hegységben, mecseki láthatatlanok - csupán pár érdekes helyszín a legfrissebb magazinból.
30 éve hunyt el a hazai televíziós ismeretterjesztés és természetfilmezés kiemelkedő alakja, Rockenbauer Pál. November 26-án, halálának évfordulóján emléktúrát szerveznek zengővárkonyi sírjához.
Hogy miért érdemes felmenni a Tapolcai-medence keleti peremének 376 méter magas tanúhegyére, a Csobáncra? Egyrészt azért, mert itt találhatók a csobánci vár több mint 750 éves romjai, másrészt innen nyílik a környező tanúhegyekre és a Balatonra az egyik legszebb és legteljesebb panoráma.
Az ősz utolsó Turista Magazinjának hasábjain a hulladékmentes életmód hazai úttörőjével beszélgetünk, körbejárjuk, milyen változást okozhat az erdők életében a Kemencei Erdei Múzeumvasút bővítése, és a harminc éve elhunyt Rockenbauer Pálra emlékezünk.
Kivételes hazai sziklaalakzatokat mutatunk be, erdélyi mesevilágba kalauzolunk el, és eláruljuk, mi mindenről mesélnek a kunhalmok.