Keresés eredménye

A növényvilág időjósai

A különféle természetközeli népek nemcsak az állatoknak, hanem a növényvilágnak is különleges időjós szerepet nyilvánítottak. Azok, akik szeretik a növényeket, szeretnek kirándulni az erdőkben és réteken, netán szívesen kertészkednek, könnyűszerrel felfigyelhetnek egy-egy növény időjárást előre jelző képességére.

2024.10.30.

Az ősz sztárvirága, a szépséges kikerics

A rózsaszínes-lilás szirmú őszi kikericcsel valószínűleg mindenki találkozik, aki ősszel járja a természetet. Tudtad, hogy a virág latin nevét a méregkeverők hazájáról kapta? És azt, hogy ha valaki csicsikomát emleget, akkor erről a növényről beszél? Cikkünkben érdekességet gyűjtöttünk össze az őszi kikericsről.

2024.09.16.

Nem minden rucaöröm öröm

Hazánk vizeiben is lebeg már egy brazil vízipáfrányfaj, az átellenes rucaöröm. De vajon veszélyt jelenthet-e a hazai vízinövényekre, és egyáltalán: mi az a rucaöröm? Most megtudhatod.

2024.08.27.

Mérgező növények, amelyekkel itthon is találkozhatsz

Némelyiknek az elfogyasztása vált ki súlyos tüneteket, a másikhoz hozzáérni sem szabad, mert fájdalmas sérüléseket okoz. Öt olyan mérgező növényt gyűjtöttünk össze, amelyekbe potenciálisan belefuthatsz Magyarországon is, ezért nem árt, ha résen vagy.

2024.08.01.

Virágzik az öldöklő aszat

Nem túl kedves név ez egy növénynek, pedig pompás virágzata van, amit többek közt a lepkék is előszeretettel látogatnak. De miért hívják öldöklőnek?

2024.07.31.

Bánáti bazsarózsa, a Mecsek tavaszi dísze

A Kárpát-medence bennszülött növényfajainak csak igen kis részéről mondható el, hogy a kimagasló botanikai érték mellett hatalmas méretű, látványos virággal is büszkélkednek. A Hosszúhetény környékén helyenként valóságos mezőket alkotó bánáti bazsarózsa közéjük tartozik, a horvátországi állományának kipusztulása azonban hangosan üzeni: vigyáznunk kell rá.

2024.04.17.

Tavaszi virágözön – A természet vadvirágai

„Aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet” – tartja a mondás, pedig nem is oly rég még sok „virágszerető” kiránduló szedegette a természet e kincseit pusztán azért, hogy pillanatnyi örömet szerezzen, netán saját vadvirágos kiskertjét gondolta így gazdagítani. Szerencsére ma már a többség tudja, hogy sokkal jobb érzés gyönyörködni bennük saját élőhelyükön.

2024.04.04.