Te is szavazhatsz az Év Erdei Kerékpárútjára
Az Országos Erdészeti Egyesület idén is meghirdette közönségszavazását, mellyel Magyarország legkedveltebb erdei kerékpárútját keresik.
Az Országos Erdészeti Egyesület idén is meghirdette közönségszavazását, mellyel Magyarország legkedveltebb erdei kerékpárútját keresik.
Idén immár tizenegyedik alkalommal választották meg az év fafaját. Az online szavazást meggyőző fölénnyel a közönséges bükk nyerte.
Az Országos Erdészeti Egyesület pályázatán az év legkedveltebb erdei kerékpárútját keresték. Az online szavazáson öt jelölt közül lehetett választani.
Az Év fája szavazás célja, hogy felhívja a figyelmet a hazai fafajokra, azok fontosságára és védelmére. Az idei szavazás már a tizedik a sorban, és ahogy eddig mindig, most is három fafaj közül lehet választani. A voksokat november 6-ig lehet leadni.
Az Erdők Nemzetközi Napján, március 21-én veszi kezdetét az Országos Erdészeti Egyesület vetélkedője. Jelentkezni március 16-ig lehet.
Az Országos Erdészeti Egyesület kihívássorozata a tudatos terepi sportolást népszerűsíti.
Az Országos Erdészeti Egyesület 1996 óta minden évben megválasztja az Év Fafaját. Kezdetben egy kuratórium döntött, de 2013 óta online szavazáson dől el, melyik faj nyeri el a címet. Bizonyára nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, az idei győztes sokak kedvence.
Az Országos Erdészeti Egyesület által szervezett pályázaton a közönség a szerkesztőségünk által is igen kedvelt medvesi Dunelen át vezető útvonalra szavazott.
Három középiskolás diák egy háromperces videóban foglalta össze a természetvédelem lényegét.
Az Országos Erdészeti Egyesület ötödik alkalommal hirdette meg a „Fedezd fel az örökséged!” nevű vetélkedőt, idén az erdők láthatatlan értékeire hívták fel a figyelmet.
Az Országos Erdészeti Egyesület 2013 óta minden évben meghirdeti az Év Fája címért folyó szavazást, hogy ezzel is ráirányítsa a figyelmet a hazai fafajokra. 2021-ben a lisztes berkenye kerül a figyelem középpontjába, a szavazáson ugyanis ez a faj végzett az élen, a kecskefűz és a fehér nyár előtt.
Az erdő nem egyszerűen fák sokasága, hanem egy olyan bonyolult ökológiai rendszer, ami nélkül az emberiség nem tudna létezni. Szolgáltatásai nemcsak közvetve, hanem közvetlenül is jelen vannak mindennapjainkban. Az Országos Erdészeti Egyesület az Agrárminisztérium támogatásával ezért a „Mi fán terem az erdő?” elnevezésű, társadalmi célú kampányában az erdei életközösség, vagyis az erdei ökoszisztéma szolgáltatásainak fontosságára hívja fel a figyelmet.
November 22-ig lehet még online szavazni, hogy a három jelölt közül melyik nyerje el az Év Fája 2021 címet. Az indulók a kecskefűz, a fehér nyár és a lisztes berkenye.
Egy közvéleménykutatás nyomán kiderült, hogy a legtöbben azt gondolják, folyamatosan csökkennek a magyarországi erdőterületek. Te mennyire vagy képben az erdősítéssel kapcsolatban?
Az Országos Erdészeti Egyesület által kiírt szavazáson három jelölt, a tatár juhar, a kecskefűz és a rezgő nyár közül lehetett választani. A legtöbb szavazatot a tatár juhar kapta.
Idén hetedik alkalommal lehet szavazni az év fafajára. Az érdeklődőknek szűk egy hónap áll a rendelkezésére, hogy eldöntsék, a tatár juhar, a kecskefűz vagy a rezgő nyár legyen 2020-ban az Év Fája.
Ezekben a napokban is zajlik a harmadik éve felélesztett vándortábor-program. Az előre kijelölt útvonalon több ezer diák fedezi fel hazánkat vízen, kerékpárral és gyalog. A kiránduló csoportok egyikével a Bakonyban találkoztunk.
Elindult a jelentkezés az Országos Erdészeti Egyesület által szervezett erdei vándortáborokra, amelyek keretei között a nyár során felsősök és középiskolások csoportjai indulhatnak egyhetes túrákra a Bakony, a Börzsöny, a Mátra, a Mecsek és a Pilis vadregényes erdőségeiben.
Rengeteg élmény és öt új útvonal is várja a vándortáborba jelentkező iskolásokat és kísérőiket az ország legszebb tájain. Január 28-ától lehet jelentkezni a nyáron induló programokra.
Ha megkérdeznénk, tíz emberből kilenc biztos azt válaszolná, hogy a hazai erdők fogyatkoznak. Ehhez képest a számok ennek épp az ellenkezőjét mutatják; az első világháborút lezáró békék óta közel duplájára nőtt az erdővel borított területek nagysága Magyarországon.