Besokalltak a vadmadármentők
Valaki őzet tett a sukorói Vadmadárkórház madármentésre szánt inkubátorába, amit a megrémült állat használhatatlanná tett. A madármentők drasztikus döntést hoztak.
Valaki őzet tett a sukorói Vadmadárkórház madármentésre szánt inkubátorába, amit a megrémült állat használhatatlanná tett. A madármentők drasztikus döntést hoztak.
Évente 7-8000 nagyvadat ütnek el Magyarországon, és leggyakrabban őzzel ütköznek a járművek. Az ősz azért különösen veszélyes időszak ebből a szempontból, mert ilyenkor az állatok viselkedése is megváltozik, ráadásul ezekben a napokban a Duna menti utak környékén az árvíz miatt is több a vad.
Július végén indul és augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ami azt jelenti, hogy az állatok gyakrabban jelennek meg az utak mentén, és ilyenkor a veszélyérzetük és a figyelmük is csökken. Ebben az időszakban vadveszély miatt ne csak a táblával jelzett szakaszokon figyeljünk a szokásosnál jobban az utakon!
Riadt őzet mentettek jégről a tűzoltók a sajókeresztúri víztározónál. A sikeres mentőakcióról videó is készült.
Egy fóliával bélelt vízgyűjtőárok tartotta foglyul a szerencsétlen őzet. A segítségére siető állatbarátok leleményességének és az őz bizalmának köszönhetően végül megoldódott a helyzet.
Nincs köze a néphithez vagy az ékszerhez. Egy nyár közepén aktuális jelenségről van szó, ami az őzekkel kapcsolatos.
A szorult helyzetbe került állatot végül a tűzoltók szabadították ki.
Elkezdődött az őzek párzási időszaka, ilyenkor nem ritka, hogy az állatok szokatlan időpontokban, nappal is megjelennek az utakon, ezért most körültekintőbben kell vezetni.
Az állat valószínűleg megijedt valamitől, ezért iramodott meg a bezárt kapu felé, a rácsok közötti rés pedig túl szűknek bizonyult.
Ezekben a hetekben, hónapokban a természetjárók gyakrabban találkozhatnak az erdőben vagy a turista- és földutakat szegélyező sűrűkben őzgidákkal, szarvasborjakkal. Nagyon fontos, bármennyire is cuki – és elárvultnak tűnik is – az őzike, ne nyúljunk hozzá, és ne simogassuk, mert ezzel könnyen az állat pusztulását okozhatjuk!
Az ott lakó férfi a temetőből vitte haza a gidát, és azt tervezte, hogy felneveli.
A tűzoltók siettek a megszeppent őz segítségére, ami egy csapadékvíz-elvezető árokba pottyant.
Közösségi oldalunkon „A nap fotója” rovatunkban naponta bemutatunk egyet az általatok küldött legjobb képekből. Május végén is készítettünk egy összeállítást a beérkezett fotókból.
Ha tavasz, akkor állatkölyök-dömping a természetben. Most két cuki videón mutatjuk meg a botladozó, újszülött gidákat és az anyjukat követő vadmalacokat.
A hófehér őzbakot többen is ismerik a környéken, de lefotózni csak keveseknek sikerül. Hogya István három éve ismeri és fotózza az állatot. A „fehér herceget” – ahogy ő nevezi –csodaszép képein keresztül most mi is megismerhetjük.
Már sosem derül ki, mit kereshetett az őzike a ház udvarában, mindenesetre igencsak szorult helyzetbe került.
A mályi madármentők Facebook-követői adtak nevet az őzikének, akinek a fülét levitte a kombájn. Most egy cuki videót raktak fel róla az oldalra.
Az egyik fülét elvesztette, és a másikat is műteni kellett. Most a mályi madármentőknél lábadozik.
Az őzbak Dinnyésre került, most ott találkozhattok vele. Sajnos visszavadítani nem lehet, a sukorói vadasparkban fog élni.
Már a vaddisznók és az őzek is tudják, hogy a Balaton nem egyévszakos úti cél. Főleg, ha gasztronómiáról van szó.