Lepke vagy pillangó, te tudod a különbséget?
Nem minden lepke pillangó, de minden pillangó lepke. Mégis miben különböznek egymástól?
Nem minden lepke pillangó, de minden pillangó lepke. Mégis miben különböznek egymástól?
Június-júliusban akár tömegesen is repkedhetnek az erdős túrautakon, de akár parkokban is találkozhatunk velük.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület másodszorra hirdette meg a közönségszavazást, amelyen három jelölt közül lehet kiválasztani a jövő év pillangóját.
Íme a hazai lepkefauna legkülönlegesebb, irizáló tagjai.
Megfigyelési versenyt indított az MME Lepkevédelmi Szakosztálya, amelyben az 2023-as Év lepkéjét, a fecskefarkú pillangót kell figyelni a természetben. Az első 5 legtöbb megfigyelést összegyűjtő versenyző értékes díjazásban részesül.
Már biztosan te is találkoztál ezzel a fajjal, melynek egyes példányai a Száhel-övezetben töltik a telet.
A Gönyűi-homokvidék kiemelt értékeit bemutató természetfilm utolsó, legfrissebb előzetesében ízelítőt kapunk a lepkék csodálatos világából.
Mindkét látványos fajjal lehet találkozni a Körös-Maros Nemzeti Park pusztáin nyáron.
Újra várja a látogatókat a Szegedi Tudományegyetem füvészkertje, ahol az elmúlt hónapokban jelentős fejlesztések zajlottak, és újra láthatók a lepkekert gyönyörű trópusi pillangói is.
A C-betűs lepkék, a nappali pávaszemek, az atalanta- és a citromlepkék, illetve a kacsafarkú szenderek már röpdösnek a szabadban. Magyarországon egyébként 3500 lepkefaj él.
Pózoló manó, tündéri őzgida, fényfestő pillangó, a rút kisszárcsa, vadászó ravaszdi, lebegő varangy, világító csiga és a többiek. Gyönyörű képek a természetből.
Április 29-től újra nyitva áll a Szegedi Tudományegyetem arborétumának trópusi lepkekertje. A Costa Ricából érkező bábokból folyamatosan bújnak elő a szebbnél szebb pillangók.
A Csobáncra nemcsak a várrom, hanem a kilátás miatt is érdemes felkapaszkodni.
Az év utolsó számába egy rendhagyó összeállítást készítettünk.
Pakisztán szinte észrevétlenül vált az izgalmas túrákra vágyók paradicsomává.