A parlagi sasok ebédje – Videó
Vajon hogy zajlik egy idilli ebéd a parlagi sasoknál? Kiderül a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Dél-Hevesi Tájegységén készült videóból.
Vajon hogy zajlik egy idilli ebéd a parlagi sasoknál? Kiderül a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Dél-Hevesi Tájegységén készült videóból.
Bár Magyarországon ritka fészkelőnek számít a kígyászölyv, úgy tűnik, hogy a megszokott fészkelőhelyéhez viszont nagyon ragaszkodik, még ha az a fa már ki is száradt alatta.
Egerészölyvek és barna rétihéják estek áldozatul a Mórahalom határában történt mérgezésnek. A rendőrség nyomozást indított.
Világszerte mindössze néhány olyan esetet jegyeztek fel, melyben a vándorsólymok ezt a költési módot választották.
A békászó sasok hegy- és dombvidékeken költenek, a dél-alföldi tájakra csak táplálkozni járnak. A Körös–Maros Nemzeti Park Igazgatóság területén mostanában több példányt is láttak ebből a fokozottan védett ragadozómadárból.
2013-ban a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület létrehozott egy méreg-és tetemkereső kutyás egységet, amely azóta is komoly részt vállal a ragadozómadár-mérgezések elleni küzdelemben. Falco, az egység alappillére, hét kiemelkedően eredményes év után most nyugdíjba vonul.
Különleges módon próbálják közelebb hozni az embereket a természethez az Alpokban. Nem is akárhogyan és nem is akármilyen állatokkal kezdik az érzékenyítést, a vállalkozó kedvűek egy rétisassal síelhetnek.
Az elmúlt napokban három nemzeti parkból is fokozottan védett ragadozómadarak újonnan felfedezett fészkeléséről kaptunk hírt. A Vértesben darázsölyv, Dél-Hevesben hamvas rétihéja, a Körösök mentén pedig barna kánya fészkelt.
Halászsasok meglehetősen ritkán fordulnak elő a Kiskunságban. A napokban azonban sikerült lencsevégre kapni reggelizés közben egy példányt Bugyi-Ürbőpusztán.
Magyarországon sok fontos sastelelőhely található, ezért is rendezik meg 2004 óta az Országos Sasszinkront. Január 12-én a jászsági Sasközpontban Sasnapot tartanak, a Budakeszi Vadasparkban pedig Ragadozók napja lesz.
Nem sűrűn látott madárvendégre bukkantak a Dél-Alföldön. A sérült uráli baglyot helyiek vették észre a Kisdombegyház melletti erdőben.
Augusztus második felében ragadozómadarak egész hada tartózkodik a Körös-Maros Nemzeti Park pusztáin. Ilyenkor érdemes madárlesre odautazni.
Halászsasok (Pandion haliaetus) meglehetősen ritkán fordulnak elő a Körös-Maros Nemzeti Park tájain. A napokban azonban láttak egy példányt Körösladány határában.