Rétisast mentettek a bácsalmási horgásztóból
A rétisas egészen biztosan nem vízimadár, de hogy ez a példány hogyan került vízbe, és miért esett a tó fogságába, az a cikkünkből kiderül.
A rétisas egészen biztosan nem vízimadár, de hogy ez a példány hogyan került vízbe, és miért esett a tó fogságába, az a cikkünkből kiderül.
A vasfüggöny rozsdás mementóit idáig csak pihenőhelynek használták a madarak, azonban a tómederben álló egyik őrtornyon otthonra talált egy rétisaspár.
A 18 éves példány jelenleg a legidősebb, ismert korú hazai jelölésű rétisas, ami megkerült.
A sasszinkronnak nevezett számláláson a Kárpát-medence szinte valamennyi jelentős sas- és sólyomtelelőhelyét felmérték a magyar, horvát, szlovák, szlovén, cseh, szerb és román madártani szakemberek, így a lehető legpontosabb képet kaphatjuk az itt tartózkodó ragadozómadár-fajokról és ezek egyedszámáról.
Ha még nem láttál rétisasokat fészekrakás közben, akkor itt egy hiánypótló videó.
A legnagyobb európai sas víz közelében szeret költeni, nálunk a folyók mentén lévő galériaerdőket és idős tölgyeseket kedveli. Tavasz közepén-végén a fiókák már akkorára nőnek, hogy meg lehet jelölni őket gyűrűvel, és így nyomon lehet követni akár a teljes életútjukat.
Egy röpképtelen rétisast találtak Szalkszentmárton közelében. A sikeres befogás után a Kecskeméti Vadaskertbe szállították, ahol szakértő kezekbe került, és úgy tűnik, minden esélye megvan a jövőbeni szabad életre.
Ezúttal szerencséje volt a rétisasnak, de az esetek többségében sajnos belepusztulnak a mérgezésbe. A most pórul járt ragadozómadár már szabad, elengedésének pillanatairól egy szép videót is mutatunk.
Már decemberben elkezdték tatarozni fészkeiket a rétisasok a Kis-Sárréten, és a szerencsések látványos nászrepülésükben is gyönyörködhetnek.
A rétisas az egyik legkorábban költő madárfajunk, a fiókák mostanra már el is hagyták az otthon melegét.
Lerakták tojásaikat és már a fészkeken ülnek a rétisasok tojói a Dévaványai-Ecsegi pusztákon.
Babócsáról került a drávaszentesi madármentő állomásra egy rétisas. Az idős, hím példány a fején és a szárnyán sérült meg, valószínűleg egy másik rétisassal került összetűzésbe.
Hamarosan itt a költési időszak, ezért egyre gyakrabban látni a nászrepülést is. Tudod, melyik fajról van szó?
A vidrát nappal ritkán látni, főleg éjjel aktív, ezért is volt nagy szerencséje a felvétel készítőjének, hogy fényes nappal sikerült megörökítenie a vadászó vidrákat. Ám az izgalmas fordulat ezután jön, vajon mi történik, ha rétisasok csapnak le a vidra ebédjére? Mutatjuk a videókban.
Már elég nagyra nőttek a fiókák ahhoz, hogy a természetvédelmi őrök alpintechnikával felmásszanak hozzájuk és megjelöljék őket.
Egy hazánkban nem őshonos, óriás ragadozó madarat fogtak be a Lupa-tónál. Később az is kiderült, hogyan kerülhetett hozzánk e Magyarországon nagyon ritkán látott sasféle.
Kalandos, de nem veszélytelen rétisasmentést videóztak le. Klaudia és Ricsi a Dunán eveznek végig a Fekete-tengertől a Fekete-erdőig. Sas a vízben, ilyet tényleg nem minden nap lát az ember, főleg nem olyat, hogy kajakkal mentik ki e fenséges madarat. Ráadásul nem is egyet, hanem mindjárt kettőt is.
Legalábbis a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság területén, ahol már február elején napvilágot láttak az első tojások, ami még a megszokottnál is koraibb. Tudod, melyik fajról van szó?
Miután meggyógyították a Szegedi Vadasparkban a februárban Tiszaalpáron talált sérült rétisast, a minap elengedték a Sas-ér Erdőrezervátumban, visszakapta a szabadságát. A felemelő pillanatról egy videót is megnézhettek.
A baranyai erdőben található, bekamerázott fészekben zajlik az élet. A rétisasok elmúlt egy hónapja igen mozgalmasan telt, az utóbbi napokban például két nem várt látogató, egy nyuszt és egy betolakodó sas tűnt fel.