Szarvas támadt egy turistára Zakopanéban
A szarvasok és őzek élelemszerzés céljából egyre gyakrabban merészkednek be ember lakta területekre. Zakopanéban is komoly problémát okoz a jelenlétük.
A szarvasok és őzek élelemszerzés céljából egyre gyakrabban merészkednek be ember lakta területekre. Zakopanéban is komoly problémát okoz a jelenlétük.
A II. kerületben, a Pusztaszeri úton szaladt egy dámszarvas október 24-én reggel, megijedhetett valamitől.
Még alig csitult az erdő a gímszarvasok bőgésétől, a dámszarvasok is rákezdtek. Az ősszel esedékes nászukat barcogással jelzik a bikák, de előbb még barcogóteknőt kaparnak maguknak, hogy ott várják a legjobb teheneket.
A Tátra kapujának is nevezett lengyel város ezúttal két gímszarvas miatt került be a hírekbe.
Évente 7-8000 nagyvadat ütnek el Magyarországon, és leggyakrabban őzzel ütköznek a járművek. Az ősz azért különösen veszélyes időszak ebből a szempontból, mert ilyenkor az állatok viselkedése is megváltozik, ráadásul ezekben a napokban a Duna menti utak környékén az árvíz miatt is több a vad.
Olyan szervezett túrákat gyűjtöttünk össze, ahonnan biztosan nem fogtok majd bőgés nélkül hazamenni!
A Békés megyei Szarvason és a vele szomszédos Békésszentandráson nyaranta felpezsdül az élet. A legnagyobb vonzerő persze a Holt-Körös, de ezernyi más érdekes és szép hely van még errefelé. Bringára szálltunk és felkerestünk közülük néhányat.
→ TovábbA holtág, amelynek hossza közel 30 km, két alföldi település között kanyarog. Mellette találjuk az ország legnagyobb arborétumát és a Történelmi Magyarország Közepét jelző emlékművet is. Vajon hol járunk?
Kóbor, elvadult kutyák kergették a dámbikát, aki a fejére tekeredett bálazsinóroktól szinte teljesen vakká vált, és riadalmában üldözői elől a vízbe menekült. Halőrök és vadászok mentették ki a tóból a szerencsétlen állatot.
Jön a nyár, és ilyenkor késztetést érzünk rá, hogy önsanyargatásból, egyfajta vezeklésből az Alföldre menjünk túrázni, „Szeretjük”, ha szédelgünk a forróságtól, és csak úgy caplatunk a „semmibe”. Ráadásul az Alföldi Kéktúra egyik legkevésbé élvezhető szakaszán jártunk, Nagymágocs és Szarvas között.
→ TovábbÓriási tévedés az Alföldre mint egy unalmas és végtelen pusztaságra tekinteni, amit az alábbi, korántsem teljes és szubjektív válogatásunk is igazol. Íme, öt olyan hely, amelyet érdemes felvenni a bakancslistánkra.
A Szarvas-Békésszentandrási Holt-Körös vizét minden ősszel leeresztik, majd tavasszal újra feltöltik, így ilyenkor ismét hajózhatóvá válik a holtág élővilágát és környékét bemutató tanösvény.
A felvételt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kameracsapdája készítette.
Horkai Zoltán két gímszarvasa közül az egyik elpusztul, a Testről és lélekről című filmben is szereplő Góliátot sebesülten találták meg a környéken.
Elképesztő mutatvánnyal úszott meg egy ütközést egy gímszarvasbika Kakasd közelében.
Éppen hogy le tudott fékezni a szarvas az ütközés előtt, így egy hajszálon múlt a vadbaleset. A Veszprém vármegyei rendőrség Facebookon osztotta meg az esetről készült videót.
Kezdődik a szarvasbőgés, majd jön a dámbarcogás, ami azt jelenti, hogy beköszöntött a vadászati szezon is. Erre figyelj a Bakonyerdő Zrt. erdőterületein.
A Békés megyei Szarvas múltja és jelene szorosan összefonódik a természettel, együtt alakultak, változtak, hatottak egymásra az évszázadok során. A kisváros nagyon sok látnivalóval büszkélkedhet, ráadásul természeti környezete is gyönyörű, amelyet gyalog, két keréken és vízi úton egyaránt felfedezhetünk.
Még tavasszal is látni szarvasrudlit, de országút felett szálló példányokat ritkán csodálhatunk.
Javában zajlik a gímszarvasok agancshullása, amiből természetesen a Körösvölgyi Állatpark bikái sem maradnak ki. A Bátor nevű gímszarvasbika élete eddigi legnagyobb agancsától szabadult meg, de hogy miként hullik le e gyönyörű ékesség a szarvasok fejéről, cikkünkből az is kiderül.