Hétvégén rendezik meg a Lótusz Napokat Szegeden
Idén immár 17. alkalommal rendezik meg a Lótusz Napokat a szegedi füvészkertben, ahol Közép-Európa legnagyobb szabadtéri indiailótusz-állománya él.
Idén immár 17. alkalommal rendezik meg a Lótusz Napokat a szegedi füvészkertben, ahol Közép-Európa legnagyobb szabadtéri indiailótusz-állománya él.
A 2021-ben indult szegedi Tricikli Fesztivál ma már Szeged mellett két másik helyszínen, a vajdasági Magyarkanizsán és az erdélyi Sepsiszentgyörgyön is népszerűsíti ezt a két nagyon kellemes, de egymástól távolinak tűnő tevékenységet. A távolság azonban csak látszólagos.
A Mondolo Egyesület által elindított Beporzó Hadműveletben az önkormányzat, egy nemzetközi cég, egyetemi kutatók és a füvészkert munkatársai is részt vesznek, de az egyesület városszerte gyönyörű falfestményekkel is felhívja a figyelmet a természetvédelem fontosságára.
Idén is szépséges lepkékkel találkozhatnak azok, akik ellátogatnak a szegedi Füvészkertbe. Akinek szerencséje van, annak is szemtanúja lehet, ahogy a Costa Ricából érkezett bábokból kibújnak a pillangók.
Az enyhe tél miatt idén hamarabb, már február végén elkezdtek virágozni az alföldi város híresen szép magnóliafái, mostanra pedig teljes pompájukban színesítik a főteret.
Ma már nemcsak Budapesten, de a legtöbb a vidéki nagyvárosban is részt vehetünk tematikus városnéző sétákon. Szegeden megismerhetjük például a fűszerpaprika történetét, a századforduló legkedveltebb kávéházait, megnézhetjük az alsóvárosi napsugaras házakat vagy a szecesszió legszebb épületeit. Mi ez utóbbi séta útvonalát jártuk be.
A világ egyik legszebb virága nyílik júliusban a szegedi egyetem füvészkertjében. Ennek örömére a hétvégén Lótusznapokat tartanak, ahol minden a teljes pompájában tündöklő indiai növények körül forog.
Szemet gyönyörködtető naposzlop tette látványossá a naplementét Szegeden, amit videón és fotókon is sikerült megörökíteni.
Ködös, esős, hideg időben az embernek nem sok kedve van kimozdulni, pedig a természet ilyenkor is tartogat izgalmakat. A szegedi Fehér-tónál például vonuló és telelő madarak sokasága tartózkodik ebben az időszakban, ami nemcsak a tapasztalt madarászok, de a magamfajta amatőr madárbarátok számára is csábító élményeket ígér.
Az idén 100 éves szegedi füvészkert családi nappal ünnepli születésnapját október 8-án, a programok között lesznek gyermekműsorok, játékok, koncertek és fotókiállítás is.
A szegedi füvészkertben él Közép-Európa legnagyobb szabadtéri indiailótusz-állománya, amely július végén, augusztus elején a legszebb. Ilyenkor virágzik ugyanis a legtöbb lótusz, amit a füvészkert egyik legnagyobb rendezvénye kísér.
Összeállításunkból természetesen nem maradhattak ki a berkenyei vérszilvafák, de most mutatunk még néhány olyan helyszínt, ahol leesik az állad a virágpompától.
November közepe talán nem a legideálisabb időpont egy füvészkerti látogatáshoz, de Szegeden még ilyenkor is órákat el lehet tölteni a növények között. Botanikai világjárás a trópusi esőerdőktől a dél-alföldi tanyákig.
Vélhetően egy környékbeli lakó telepíthette be a tavirózsákat, a baj csak az, hogy a művelet túl jól sikerült.
Július 24-én és 25-én rendezik meg a szegedi füvészkert egyik legnagyobb eseményét, a Lótusznapokat. A gyönyörű indiai lótuszok mellett távol-keleti hangulat és izgalmas programok is várják majd a látogatókat.
A szecesszió világnapja alkalmából Budapest több pontján belvárosi és épületfelfedező sétákkal, állatkerti és múzeumi programokkal várják az érdeklődőket szombaton. Szegeden városi séta lesz június 10-én este, és ezen a napon a Reök-palota is ingyenesen látogatható.
Újra várja a látogatókat a Szegedi Tudományegyetem füvészkertje, ahol az elmúlt hónapokban jelentős fejlesztések zajlottak, és újra láthatók a lepkekert gyönyörű trópusi pillangói is.
A napokban az újszegedi panelházak között havasi sarlósfecskék tűntek fel. Elképzelhető, hogy a megfigyelt négy madár költésbe is kezd.
Száz darab festett kavics várja, hogy a városban járók felfedezzék, lefotózzák és továbbvigyék őket.
Idén a járvány miatt nem tartanak szakvezetéses darules túrákat a szegedi Fehér-tónál, ezért marad a videó és az egyéni látogatás, amihez a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság egy-két jó tippet is ad.