A légyölő galóca: bemutatjuk a mesegombát
Jobb mesekönyvekben, melyek az erdőben játszódnak, valószínűleg felfedezünk egy-két gombarajzot, és szinte az is teljesen biztos, hogy ezeket a légyölő galócáról mintázták.
Jobb mesekönyvekben, melyek az erdőben játszódnak, valószínűleg felfedezünk egy-két gombarajzot, és szinte az is teljesen biztos, hogy ezeket a légyölő galócáról mintázták.
Mekkora sebességgel tud repülni? Mi miatt tűnt el hazánkból hosszú évtizedekre? Cikkünkben ezekre a kérdésekre is választ adunk, és az is kiderül, milyen meglepő helyeken is előfordulhat ez a szédítő sebességű madár.
Azt például tudtad, hogy a csiga a házának a kanyarodási irányát anyai ágon örökli?
Hogyan telelnek a szitakötők? Mekkora volt a Föld legnagyobb szitakötője? Vajon egy szitakötőlárva még egy ebihalat is meg tud enni? Többek között ezekre a kérdésekre is választ adunk a cikkben.
Akár kétméteres kígyókat is megtámad, a fiókák pedig már egészen kiskoruktól fogva náluk sokkal nehezebb kígyókkal (is) táplálkoznak.
A rőt koraidenevér ugyanis szinte mindenhol megtalálható, legyen szó az erdőről vagy a városról. Most ki is színezheted.
Mai színezőnkben néhány növényt, illetve növényi részt gyűjtöttünk össze. Felismered őket?
Ma rendhagyó módon egyszerre több kifestővel jelentkezünk: színezd ki a kiránduláskor használt tárgyakat!
Gyerekeknek szóló sorozatunk következő részében következzenek most a békák. Miközben ti színeztek, mi néhány érdekességet is elmesélünk róluk.
Itt a mai gyereksarok. Láttál már szarvasbogarat? Tudod, hol találkozhatsz vele? És azt, hogy mire való a nagy, agancsra hasonlító rágója? Cikkünkből minden kiderül, és még színezhetsz is.
Vadiúj sorozatunk harmadik része következik, de a színezés mellett a fajhoz kötődő legizgalmasabb tényeket is megismerheted. Most a jó öreg ravaszdi van soron.
Újabb kifestővel jelentkezünk, ezúttal a hosszú fülű és rendkívül gyors mezei nyulat mutatjuk be.
Mostantól minden nap színezővel rukkolunk elő: elsőként a barna rétihéjával ismerkedhetnek meg a gyerekek.